Категорії
Різне

Роботи-медузи – дослідники морських глибини

Майже завжди ідею для своїх відкриттів вчені «підглядають» у розробках самої матінки-природи. Сьогодні джерелом натхнення стала личинка медузи Aurelia aurita (Аурелія). Команда американських вчених із Флоридського Атлантичного університету спільно зі своїми колегами з Управління військово-морських досліджень розробила роботизованих медуз для спостереження за підводним світом і проведенням різних пошуково-розвідувальних операцій.

Як повідомляє видання Bioinspiration and Biomimetics, дослідники на 3D-принтері роздрукували 5 різних варіантів роботів, які розрізняються своєю жорсткістю і деякими елементами конструкції. На цих варіантах робомедуз будуть перевіряти вплив підводного середовища на механізми і визначать найкращу прохідність, тобто можливість проникати через вузькі ділянки і долати перешкоди в морських глибинах. Як заявив один з авторів проекту доктор Ерік Енгеберг, «гнучкі роботи мають великий потенціал в галузі вивчення і моніторингу підводних середовищ. На сьогоднішній день роботи, які створені за образом і подобою риб, вкрай популярні, проте ми вирішили використати форму медузи, так як вони теж чудові плавці».

Роботи-медузи - дослідники морських глибини
Роботи-медузи

Робот-медуза для маневрування використовує гідравлічні мережі. У його конструкції є 2 насоси для накачування 8 щупалець. Вода в насоси набирається з навколишнього простору і заливається в м’які приводи, звідки відбувається її викид для здійснення ривка. Коли насоси відключаються, силікон, з якого виготовлені щупальця, стискає приводи для ще одного викиду води. Такий метод допоміг позбутися гвинтів при конструюванні роботів-медуз.

«Роботи можуть пропливати через отвори діаметром свого власного розміру. В майбутньому ми плануємо оснастити робомедуз сонаром і системою навігації. Основна область можливого застосування – дослідження і моніторинг морських екосистем. Саме тому цей робот виготовлено з матеріалів, які дозволять уникнути випадкового пошкодження морських мешканців».

Залишити відповідь