Категорії
Міста, країни, люди

Рослинна їжа знижує ризик хвороби серця

Дослідники з Гарвардської школи громадської охорони здоров’я вивчили вплив червоного м’яса і продуктів з нього на здоров’я людини.

Фахівці проаналізували дані більше 43 тисяч чоловіків США з середнім віком 53 роки, які брали участь в тривалому дієтологічному дослідженні.

Учасники заповнювали детальні дієтологічні анкети, починаючи з 1986 року, і потім кожні 4 роки повторно проходили анкетування. Збір даних тривав протягом 30 років. На підставі цих відомостей і з урахуванням інших факторів серцево-судинних захворювань дослідники виявили, що при тривалому вживанні червоного м’яса кожного дня ризик розвитку ішемічної хвороби серця зростає на 12%. При щоденному вживанні переробленого червоного м’яса у вигляді м’ясних виробів ризик виникнення цієї хвороби підвищується на 15%.

Прийом в їжу комбінованих джерел рослинного білка, включаючи горіхи, бобові і сою, був пов’язаний з 14% зниженням ризику ішемічної хвороби серця.

Повна заміна червоного м’яса на цілісно-зернові та молочні продукти і відмова від м’ясних виробів на користь яєць особливо помітно знижує ризик розвитку ішемічної хвороби серця у молодих чоловіків. Імовірність виникнення проблем зі здоров’ям на такій дієті зменшується у них на 20%. Отриманий результат узгоджується з відомим впливом цих продуктів на рівень поганого холестерину і підтверджує користь від зменшення червоного м’яса і заміни його рослинним білком.