Ротор Оніпка

Ротор Оніпка
Концепт ротора Оніпка

Ротор Оніпка – вітрогенератор шнекового типу для автономного електропостачання. Ротор характеризується винахідником як безшумний та безпечний для птахів, з ККД близьким до теоретичного максимуму 59,3% та рівнем шуму 50 дБ.

Олексій Федорович Оніпко – український фізик, доктор технічних наук, заслужений винахідник України, Лауреат державної премії України в галузі науки і техніки, президент ВГО «Українська академія наук». Серед понад 150 наукових праць і винаходів найвідоміший масовому читачеві є вітрогенератор «Ротор Оніпка». Винахід може вирішити питання забезпечення малопотужних споживачів електричної енергії автономним енергопостачанням.

В Україні розробка Оніпка поки що не використовується, але винахідник не розчаровується і продовжує шукати інвесторів, і сподівається все-таки побачити серійне виробництво «Ротора Оніпка» на рідній землі.

Унікальність Ротора Оніпка – вітро-колесо має об’ємну аеродинамічну форму (конусоподібного шнека, зорієнтованого вершиною проти вітру), що забезпечує максимальний відбір вітрової енергії і, обертаючись, створює мінімальний опір вітру. Завдяки такій конструкції турбіна обертається від незначного вітру (мінімальна достатня швидкість якого від 0,3 м/с, що є характерним для «вітрильних» турбін з горизонтальною віссю) і при цьому виробляє електрику, зберігаючи її в акумуляторах. Пристрій гармонійно поєднується з українським кліматом, його можна встановити у себе на балконі й отримувати електроенергію.

За винахід український вчений нагороджений медаллю Леонарда да Вінчі від Асоціації Європейських винахідників «AEI», Премією «Зелений Оскар» від Міжнародної федерації асоціації винахідників (IFIA), Дипломом учасника виставки «GREENEXPO/Альтернативна енергетика» та безліччю інших відзнак.

Залишити коментар