Ровер Perseverance здійснив посадку на Марсі

Ровер Perseverance здійснив посадку на Марсі
Після посадки апарат надіслав фото поверхні Червоної планети

18 лютого 2021-го Національне аерокосмічне агентство США (NASA) здійснило посадку марсоходу Perseverance на Червону планету. Трансляція відбулася на Youtube-каналі NASA.

Ракетоносій Atlas V з ровером Perseverance на борту стартував з майданчика на мисі Канаверал (США) 30 липня 2020 року. Марсохід-ровер Perseverance, що майже півроку прямував до Марсу, здійснив посадку на поверхні планети у кратері Єзеро.

За розрахунками, Perseverance буде долати по 200 метрів на день. Космічний апарат, живлення якого здійснюється від невеликого ядерного генератора, обладнано 19 камерами і двома мікрофонами, які вперше будуть записувати звуки на Марсі.

Головне завдання Perseverance – дослідити Марс на предмет існування давнього життя. На думку науковців, колись на Марсі могли бути умови, придатні до появи елементарного мікробного життя.

Із урахуванням попередніх місій марсоходів і космічних кораблів це дев’ята посадка NASA на Марс. Curiosity (раніше відправлений ровер) ще досі активний, з моменту посадки в 2012 році він проїхав по поверхні Червоної планети 23 км.

Тепер США планують відправити на Марс астронавтів за програмою Artemis, що також передбачає використання бази на Місяці як випробувальної платформи для перебування людини. Цю місію планують здійснити у 2030-х роках.

Залишити коментар