Категорії
Кухня країн світу

Розтягаї

Розтягай – це печений пиріжок у формі човника з отвором зверху, з дріжджового тіста з різними начинками. Готують розтягаї до різного роду супів: розтягаї з рибою – до юшки, з м’ясом і грибами – до бульйонів, з рисом, цибулею, морквою і яйцем – до рибних і м’ясних супів. В рецепті описана технологія приготування розтягаїв з рибною начинкою.

Приготувати дріжджове тісто як для булочки дорожньої. Із готового тіста зробити однакові кульки, сантиметрів 5-7 см в діаметрі. Залишити їх на хвилин вісім для вистоювання. З цих кульок розкачати овальні пласти.

Фарш кладіть на середину пласта. Краї потрібно защипувати «ялинкою» так, щоб середина залишалася відкритою. Надайте пиріжкам форму човника.

На змащений лист покладіть розтягаї. Знову залиште для вистоювання. Поверхню розтягаїв змастіть яйцем. Випікайте при 200-240° C.

Фарш. Філе риби або рибу без шкіри і кісток припустити (припускання – це різновид варки в невеликій кількості води). Підготовлене філе риби подрібнити, додати відварену в підсоленій воді подрібнену визигу (назва хорди осетрових, перед варінням її потрібно замочити на 2-3 години у холодній воді), розсипчастий відварений рис, пасеровану на вершковому маслі цибулю ріпчасту, дрібно посічену зелень петрушки. Поперчити, посолити. Все ретельно перемішати.

Інгредієнти для розтягаїв (для тіста):
– борошно – 780 г,
– вершкове масло – 40 г,
– яйця – 70 г,
– цукор – 30 г,
– сіль – 8 г,
– дріжджі – 14 г,
– вода – 280 г,
– жир для змащування листа – 2,5 г.

Для фаршу:
– судак – 234 г,
– визига в’ялена – 32 г,
– рис – 24 г,
– ріпчаста цибуля – 32 г,
– вершкове масло – 40 г,
– мелений перець – 0,2 г,
– зелень петрушки – 3 г,
– сіль – 5 г.

Вихід – 10 шт. масою по 143 г.

Залишити відповідь