«Розумне» скло від Ford

«Розумне» скло від Ford
Технологія Feel The View

Ford представив скло, яке дозволить сліпим «побачити» пейзаж за вікном автомобіля.

В світі з’являється все більше «розумних» гаджетів. Але більшість з них не несуть нічого, крім незначного спрощення повсякденних завдань.

Наприклад, перегляд повідомлення на годиннику, а не на телефоні, фотографування за допомогою натискання на дужку окулярів, а не на спусковий гачок фотоапарата і так далі. Але осторонь стоять «розумні» пристрої, які дійсно можуть принести користь. Наприклад, недавня розробка Ford – скло, яке дасть можливість сліпим людям «побачити» пейзаж за вікном.

Технологія «розумного» скла отримала назву Feel The View. Це спеціальний пристрій, який кріпиться зверху скла автомобіля. Пасажир авто, що страждає від порушення зору, може натиснути кнопку на блоці управління, після чого девайс зробить знімок того, що відбувається за вікном.

Потім кадр переводиться в висококонтрастне монохромне зображення, яке виводиться на скло за допомогою вібрацій, що створюються вібромоторами.

Кожному відтінку кольору відповідає певний тип вібрації, загальна кількість яких дорівнює 255. Тобто людина, що слабо бачить, зможе отримати тактильну інформацію приблизно таким же чином, як це відбувається при дотику до спеціальних картин для сліпих людей. Детальніше про нову розробку ви можете дізнатися за допомогою відео, доступного нижче.

Leave a comment