«Розумні» окуляри

«Розумні» окуляри
«Розумні» окуляри

У Німеччині розроблено «розумні» сонцезахисні окуляри, де в ролі скла виступають особливі напівпрозорі сонячні батареї. На вигляд розумні окуляри не відрізняються від звичайних: сонячні батареї в них гнучкі, прозорі і тонкі (1,6 мм), важать близько шести грамів (про це повідомляє Daily Mail).

Крім легкості і гнучкості, нові сонячні батареї привертають тим, що можуть бути виконані в будь-якому кольорі і формі, з різним ступенем прозорості. У перспективі німецькі конструктори хочуть випробувати таку ж технологію в шибках і в скляних дахах. 

«Розумні» окуляри
«Розумні» сонцезахисні окуляри

Сонцезахисні окуляри з вбудованими в скло сонячними батареями розробили в Технологічному інституті Карлсруе (Karlsruher Institut für Technologie, KIT). Виробленою електроенергією підживлюється встановлений в оправу мікропроцесор і два дисплеї, що показують температуру повітря і освітленість.

Окуляри зовні нічим не відрізняються від звичайних, вони легкі, а їх скло досить прозоре.

Використані в окулярах органічні фотоелементи вироблені у вигляді плівки і, як наслідок, їх легко нанести на поверхню практично будь-якої форми. Крім того, вони працюють не тільки на яскравому сонці – звичайного кімнатного освітлення їм достатньо для вироблення електроенергії потужністю 200 мікроват.

Цього вистачить, щоб зробити повністю автономним слуховий апарат або, припустимо, крокомір, однак живити такий «ненажерливий» пристрій, як сучасний смартфон, вони поки не в змозі.

Порівняно невисока ефективність – найбільш важливий недолік органічних фотоелементів, що визнають самі розробники. У найбільш поширених зараз кремнієвих сонячних батареях вона вище в півтора-два рази.

Проте, інженери з KIT підкреслюють, що ставили перед собою завдання продемонструвати можливості напівпрозорих сонячних елементів навіть при такій малій площі, як скельця окулярів. Якщо ж їх застосовувати при склінні фасадів будівель або на панорамних дахах автомобілів, вони вже зараз можуть стати відмінним альтернативним джерелом електроенергії.

Залишити коментар