Ряска мала

Хімічний склад ряски малої,
Дія ряски малої,
Способи застосування ряски малої.

Ряска мала
Ряска мала, склад рослини

Ряска мала (Lemna minor L.) – маленька плаваюча на поверхні води рослина у вигляді листоподібного тільця в діаметрі 0,3-1 см, темно-зеленого кольору, від якого відходить занурений у воду, одиночний корінь, що не доходить до дна, але витягає з води соки харчування.

Родина рослини Lemnaceae (ряскові).

Розмножується ряска мала шляхом брунькування і зимуючих бруньок, що падають на дно водойми. Цвіте ряска в травні – вересні, але нечасто.

Зростає рясно в стоячих водоймах, суцільно покриваючи їх поверхню. Поширена ряска мала повсюдно.

Для лікування використовують всю рослину. Заготовляють ряску протягом усього літа, збираючи її на поверхні води. Промивають чистою водою, подрібнюють і заливають спиртом, а також змішують з медом.

Хімічний склад ряски малої. Ряска містить 17-20% клітковини, кальцій, кремній, залізо, сліди ванадію, брому, йоду і до 25% протеїну.

Дія ряски малої. Ряска має протизапальну, жарознижувальну, слабку знеболювальну і жовчогінну властивості.

У народній медицині настоянку ряски вживають при запаленнях верхніх дихальних шляхів, хронічному нежитю, жовтяниці, подагрі, ревматизмі, глаукомі, кропивниці, вітиліго і як засіб, що зменшує чутливість організму до дії різних токсичних речовин.

Способи застосування ряски малої:

– при запаленнях верхніх дихальних шляхів, жовтяниці, подагрі, ревматизмі приймають настоянку (1 столову ложку вимитої і подрібненої ряски настоювати 4 доби в 200 мл 40% – го розчину спирту, процідити) по 20-25 крапель з водою 3 рази на день;

– як протизапальний засіб і при вітиліго приймати подрібнену свіжу ряску з медом по 1 – 2 г або по 1/3 – ½ чайної ложки 3 рази на день, запиваючи водою.

Залишити відповідь