Категорії

Рибні страви (кілька корисних рецептів)

Рибний бульйон, приготований методом «антракту»,
Юшка з риби овочева,
Рибна кашка з овочами,
Риба з овочами,
Риба з картоплею і сухою кропивою,
Камбала з буряком і календулою,
Мойва з квашеною капустою,
Ставрида з овочами і грибами,
Хек з яблуками і буряком.

Рибний бульйон, приготований методом «антракту». Рибні кістки, плавники, голови (зябра видаляють) ретельно промивають, заливають холодною водою, доводять до кипіння і варять 8-10 хвилин, після чого каструлю з бульйоном знімають з вогню, ставлять на дерев’яну дошку і настоюють під закритою кришкою 60-90 хвилин.
Потім бульйон зливають, з кісток і плавників знімають м’якоть. Рибний бульйон використовують для приготування овочевої юшки.
Інгредієнти для рибного бульйону, приготованого методом «антракту»: 500 г плавників, кісток і рибних голів, 2 л води.

Юшка з риби овочева. Картоплю нарізують тонкими кружальцями, цибулю – півкільцями, потім разом з крупою і сіллю засипають у рибний бульйон і варять 5-6 хвилин. Настоюють під закритою кришкою 10-12 хвилин. При подачі на стіл юшку заправляють вершковим маслом.
Інгредієнти для рибної юшки з овочами: 1 л рибного бульйону, приготованого методом «антракту», 2 картоплини, 1 цибулина, 2 ст. ложки ячної або пшеничної крупи, 2 ст. ложки вершкового масла, сіль за смаком.

Рибна кашка з овочами. Очищені моркву і цибулю нарізують соломкою, помідори часточками, рис промивають. Філе риби нарізують невеликими кубиками. Всі продукти складають у каструлю, заливають гарячим бульйоном, додають сіль, варять 8-10 хвилин і настоюють без нагрівання під закритою кришкою 8-10 хвилин. При подачі кашку з овочами заправляють рослинною олією.
Інгредієнти для рибної кашки з овочами: 1 склянка нарізаної кубиками філе риби, 1 цибулина, 2 ст. ложка рису, сіль за смаком, 2 ст. ложки рослинної олії, 2 склянки рибного бульйону, приготованого методом «антракту», 1 морква, 2 свіжих помідора.

Риба з овочами. Ставриду обробляють, промивають і нарізують тонкими шматками разом з кістками і шкірою. Очищену моркву натирають на крупній тертці, кабачки і цибулю нарізують кружальцями. На дно посуду укладають половину овочів, на них шматки риби і решту овочів, заливають гарячою (70-80 °C) водою, доводять до кипіння і варять 10-15 хвилин без перемішування. Потім посуд знімають з вогню і настоюють під закритою кришкою без нагрівання 10-15 хвилин. Приготовлені таким чином овочі і рибу викладають шарами в блюдо. У відвар додають рослинну олію, перемішують і поливають цим рибу з овочами.
Інгредієнти для риби з овочами: 500 г ставриди, 2 склянки нарізаних кружальцями кабачків, 1 цибулина, 1 морква, 2 ст. рослинної олії, сіль за смаком, 1 л води.

Риба з картоплею і сухою кропивою. Крижану рибу обробляють, промивають і нарізують невеликими шматками разом з кістками. Перлову крупу промивають, картоплю і цибулю чистять. Картоплю, нарізану тонкими кружальцями, і ріпчасту цибулю, нарізану соломкою, укладають на дно посуду (половину), на овочі насипають крупу, на неї кладуть рибу, на рибу решту овочів, додають кропиву, заливають гарячою солоною водою. Варять і подають так, як описано в рецепті «Риба з овочами». Готову рибу поливають сметаною.
Інгредієнти для риби з картоплею і сухою кропивою: 500 г крижаної риби, 5 картоплин, 2 ст. ложки перлової крупи, 2 цибулини, 2 ст. ложки сухої кропиви, 3 ст. ложки сметани, сіль за смаком, 1 л води.

Камбала з буряком і календулою. Оброблену і промиту камбалу нарізують невеликими шматочками, цибулю півкільцями. Квіти календули промивають і дрібно рубають.
Приготовані продукти укладають у каструлю в наступному порядку: половину овочів – на дно, на них шматочки риби на неї потім насипають рівним шаром крупу і зверху решту овочів. Страву посипають квітами календули. Все це заливають гарячою солоною водою. Варять і подають камбалу так, як описано в рецепті «Риба з овочами». Рибу з овочами і крупами поливають розтопленим вершковим маслом.
Інгредієнти для камбали з буряком і календулою: 500 г камбали, 3 шт. буряка, 2 цибулини, ½ склянки пшеничного або кукурудзяної крупи, 1 морква, 5 квітів календули, сіль за смаком, 1 л води, 2 ст. ложки вершкового масла.

Мойва з квашеною капустою. Мойву очищають, видаляють голови, промивають. Очищену цибулю нарізують півкільцями. Цибулю і мойву укладають у каструлю, посипають сухим листям смородини, вливають гарячу солону воду й варять 10-15 хвилин.
Готову мойву укладають в блюдо, поруч кладуть квашену капусту. У бульйон, що залишився від варіння мойви, вливають рослинну олію, перемішують і поливають їм мойву і квашену капусту.
Інгредієнти для мойви з квашеної з капустою: 500 г мойви, 2 склянки квашеної капусти, 2 ст. ложки сухого листя смородини, 2 цибулини, сіль за смаком, ½ л води, 2 ст. ложки рослинної олії.

Ставрида з овочами і грибами. Ставриду обробляють, промивають і нарізують невеликими шматками з кістками. Кропиву промивають і дрібно рубають. Свіжі гриби промивають, очищають і нарізують соломкою. Так само нарізують очищені цибулю і моркву. Картоплю очищають і нарізують кружальцями.
На дно каструлі укладають картоплю, цибулю, моркву і потім рибу, на неї гриби, кропиву. Продукти заливають гарячою солоною водою і варять 8-10 хвилин, після чого каструлю знімають з вогню і настоюють без нагрівання під закритою кришкою 10-15 хвилин. Овочі, рибу, гриби і кропиву викладають в блюдо, в решту відвару додають рослинну олію і поливають цією сумішшю рибу та овочі.
Інгредієнти для ставрида з овочами і грибами: 500 г ставриди, 1 склянка свіжої рубаною кропиви, ½ склянки свіжих рубаних грибів, 2 картоплини, 1 цибулина, 1 морква, 1 л води, сіль за смаком, 3 ст. ложки рослинної олії.

Хек з яблуками і буряком. Рибу обробляють, промивають і нарізують з кістками невеликими шматками. Очищений буряк нарізують соломкою, яблука – скибочками з шкіркою без насіннєвої коробки. На дно каструлі укладають буряк і яблука, на них шматки риби, посипають їх сухою зеленню і заливають гарячою солоною водою. Варять рибу з овочами 10-12 хвилин і відразу подають до столу, попередньо поливають приправою, отриману шляхом додавання в решту відвару вершкового масла.
Інгредієнти для хека з яблуками і буряком: 500 г хека, 5 середньої величини яблук, 3 шт. середньої величини буряка, 5 зубчиків часнику, 1 ст. ложка сухої зелені петрушки або селери, сіль за смаком, 1 л води, 2 ст. ложки вершкового масла.

Recent Posts

Закуски з оселедця (п’ять рецептів)

Рольмопси, Оселедці у пряному маринаді, Матіяси – молоді голландські оселедці, Оселедець у медовій підливі, Пструг маринований.Читати далі Закуски з оселедця…

2 дні ago

Вміє відростити собі голову

Гідрактинія (Hydractinia) - тварина, що здатна заново відростити собі голову. Як вона це робить? Чи може мешканець морських глибин, який…

4 дні ago

Коли прищеплюється тіньова економіка

Тіньова економіка прищеплюється ще в дитинстві, коли вчителька каже: «Один пишемо, два - в умі!»Читати далі Коли прищеплюється тіньова економіка

4 дні ago

Картопляний торт з начинкою

Рецепт смачного овочевого торта з начинкою з плавленого сиру, варених яєць і подрібненої зелені, для соковитості коржі торта вкривають тонким…

4 дні ago

Хропунам необхідно відмовитися від вечері

Що можуть зробити хропуни для того, щоб дати своїм близьким можливість спокійно спати? Схуднути, – вважають німецькі вчені.Читати далі Хропунам…

4 дні ago

Припухлість суглобів зніме… кизил

Якщо турбує біль у суглобах та з'явилася припухлість, приготуйте лікувальний настій кизилу.Читати далі Припухлість суглобів зніме… кизил

4 дні ago