Сакральна Зарваниця

Сакральна Зарваниця
Паломницький центр Зарваниця

Тернопільська земля дивує нас дивними місцями, повними потужної енергії і неймовірної краси. Марійський духовний центр у Зарваниці є однією з найвідоміших католицьких святинь світу і найбільшою святинею Української греко-католицької церкви. З усіх куточків України щорічно збирає Зарваниця віруючих, кількість яких іноді досягає 2-х мільйонів паломників.

Зарваницький духовний центр – це церковний комплекс. Крім церкви Святої Трійці (де зберігається ікона Пресвятої Богородиці Зарваницької) на західній околиці села зведено величний собор Зарваницької Божої Матері, який може вмістити понад 1500 паломників. Собор має верхню і нижню церкви, а також кілька каплиць.

Поруч з храмом – 75-метрова дзвіниця, дзвін якої відлито у відомій Ливарні дзвонів братів Фельчинських (майстерня була започаткована ще в 1808 році у місті Калуші, що на Івано-Франківщині, з 1947-го фірму під назвою «ODLEWNIA I NAPRAWA DZWONOW» відкрили в місті Перемишлі (Польща), де дзвони відливають і сьогодні).

Перед храмом розташоване велике Співоче поле, розраховане на 50 тисяч паломників. В центрі поля, на високому постаменті височить стела з іконою Зарваницької Богородиці (виготовлена з білого італійського мармуру і виставлена у відкритій каплиці), яка також увінчана короною.

Сакральна Зарваниця
Духовна Зарваниця

Для потреб духовенства тут також побудований великий реколекційний будинок.

В центрі комплексу споруд розташований храм Гробу Господнього (копія), яка відтворює архітектурний ансамбль святині Єрусалима.

Також у Зарваницькому духовного центрі відтворені:

– Сходинки Покаяння (Святі Сходи), якими Ісус Христос піднімався на суд прокуратора Пілата;

– Гетсиманський сад, де Божий син молився перед тим, як його арештували;

– Левові ворота і Вежа Давида.

Варто зазначити, що чудотворна ікона Зарваницької Божої Матері є однією з найвідоміших і улюблених ікон греко-католиків усього світу. В численних копіях вона розійшлася по багатьом парафіям та домівках.