SARS-CoV-2 дістався до литовських норок

Десятки норок на одній із звіроферм Литви знищені через виявлений у них SARS-CoV-2. Мінохоронздоров’я країни стурбоване, але ще не вводить додаткові запобіжні заходи.

Литва поки не бачить необхідності вводити додаткові запобіжні заходи після виявлення коронавірусу SARS-CoV-2 у десятків норок на одній зі звіроферм. Про це заявив 27 листопада медіакомпанії LRT міністр охорони здоров’я Ауреліюс Верига. Міністр пояснює позицію влади «досвідом міжнародних спільнот» і додав, що стурбований появою вірусу на литовських фермах.

Збудника захворювання COVID-19 виявили в зразках тканин 169 норок на фермі в районі міста Іонава після їх несподіваної загибелі, повідомила напередодні Державна продовольча і ветеринарна служба Литви. Десятки тварин були знищені, додало відомство. У республіці діє 86 ферм з розведення норок, де сумарно живуть 1,6 млн цих ссавців з родини Куницеві.

Литва стала вже восьмою країною, де новий вірус був виявлений у норок. Раніше про аналогічні випадки повідомляли Данія, Іспанія, Італія, Нідерланди, Польща, США і Швеція.

Тим часом в Данії розпорядження влади знищити всіх норок після виявлення у частини звірів мутованого вірусу призвело до трагічного казусу. Норок закопали на території військового полігону на заході королівства, а через кілька днів сотні тушок знову опинилися на поверхні. Влада пояснила це газом, що утворився в процесі розкладання. Місцеві ЗМІ, описуючи ситуацію, говорять про «зомбі-норок».

Данія є найбільшим в світі виробником хутра норки. У країні працюють 1139 норкових ферм, на яких в сумі живуть близько 15-17 мільйонів тварин. Уже 10 мільйонів з них убиті. Прем’єр-міністр Метте Фредерікса вибачилася за дії влади.

У Данії тисячі норок щорічно збігають з ферм, заявив представник управління ветеринарії і продовольства. За його оцінкою, близько 5 відсотків тваринок втекли в цьому році і, можливо, були інфікованими.

РНК-вірус SARS-CoV-2 з початку пандемії виявлено більш ніж у 61 млн жителів планети, понад 1,4 млн хворих зі спричиненої ним інфекцією COVID-19 вже померли, понад 42,5 млн одужали, повідомляє група волонтерів Worldometer.

На сьогодні найбільше підтверджених заражень (13,26 млн) і летальних випадків серед інфікованих (близько 270 тисяч) приходиться на США. Тому країни знову посилюють заходи по боротьбі з поширенням інфекції, а наукові установи та фармацевтичні компанії працюють над створенням вакцини проти вірусу.