Категорії
Міста, країни, люди

Сауна Grotto на озері Гурон

Сауна «Грот» – це невелика будівля (75 кв. м) у вигляді коробки, облицьована темною деревиною, знаходиться на скелястому березі на острові Сан-Сусі в районі Онтаріо, на північ від Торонто. Сан-Сусі – острів, шматок доісторичного граніту, що піднімається з води і утворює основу для дерев’яної будови. Сауна всередині має приголомшливий скульптурний простір з деревини кедра.

Проект був названий «Грот». Місце для будівництва сауни в National Geographic  було вибрано з розрахунком, що з вікна сауни можна буде оцінити найкращий у світі захід сонця.

Сауна Grotto на озері Гурон

Конструкція заснована в природно утворених гідротехнічних гротах, які мають підземні камери, вирізані і згладжені відливом водних течій. Вибрана концепція для грота має форму багатогранника, проста зовнішнє, але в той же час складний внутрішній інтер’єр з подальшим динамічним рухом повітря в формах кривизни.

Сауна Grotto на озері Гурон

Результатом є скульптурний простір, чуттєвий досвід і складні завдання будівельної науки. Дизайнери вибудували простір із зігнутими дерев’яними панелями, створюючи хвилеподібний інтер’єр, що включає в себе традиційну компоновку сауни ступінчастої форми і перекіс вікон-ілюмінаторів.

Сауна Grotto на озері Гурон

Теплий тон деревини набухає в глибокі підвіконня і порожнє невелике бокове вікно утворює додатковий куточок для відпочинку. Вугілля зберігають у викривленому басейну з боку великого еліптичного вікна з видом на озеро. Решітка в об’ємному дерев’яному  кондиціонуванні сприяє теплоциркуляції.

Сауна Grotto на озері Гурон

Команда використовувала 3D сканер Leica для вивчення формування скелі і розробила кількість CNC-розбірних моделей, перш ніж врегулювати кінцевий дизайн сауни.

Вони працювали з місцевою лісопильнею з виготовлення та встановлення кедрового дерева MCM Inc з використанням 3D технологій для сканування моделі і гроту.

Сауна Grotto на озері Гурон

Збірку доставили човном і витягнули на місце. На паралельних панелях була створена ілюзія різьбленого інтер’єру зі спеціально підібраних зерен деревини кедра. Деревину кедра спеціально обирали за її ароматом, теплим забарвленням, стійкою до гниття.

Сауна Grotto на озері Гурон

Колоди, щоб уникнути протягів, розширювалися і щільно стискалися. Подвійні і потрійні засклені вікна допоможуть зберігати тепло, в той час як ізолюючий шар з алюмінієвої фольги за дерев’яними панелями створює щільно запечатаний простір.

Сауна Grotto на озері Гурон

Різнорівнево посаджені щілини пропускають повітря для вентиляції через вентиляційні отвори і вентилятори в порожнині між внутрішньою і зовнішньою опалубкою.

Сауна Grotto на озері Гурон

Простір за дерев’яними панелями створює конвекційні потоки, які дозволяють шкірі дихати через вентиляційні пори, які були вирізані в місцях і швах панелей.

Сауна Grotto на озері Гурон

Проект кредитів. Архітектура: Partisans
Команда Partisans: Alexander Josephson, Pooya Baktash, Jonathan Friedman, Shamir Panchal, Ivan Vasyliv,
Betty Vuong, Nathan Bishop, Phil Deck, Kim Bozak
Підрядник: Jordan Construction, Chantler Barging
Деревина Fabricator: MCM Inc
Дерево Установка: MCM Inc
Метали: MCM Inc
Фасадні системи: Building Science Inc
Інжиніринг: MOSES Inc
Скляні системи: AGNORA
Системи сауни: Energy Misers
Освітлення Консалтинг: G2J Design Inc
Управління проектами: Partisans

Залишити відповідь