Дивний мозок

Людський мозок – це складний орган нервової системи, від якого можна очікувати чого завгодно. Наскільки ми, люди, розрізняємося носами, руками, вухами, очами, настільки ж різнимося і головним мозком. Описують ситуації, коли є, здавалося б, явні порушення в будові мозку, але мозок все одно виконує свою функцію без порушень. Приміром, під час розтину тіла виявляють, що у людини не було мозочка (мозочок – орган, який знаходиться в потиличній частині мозку і відповідає за координацію і точність рухів), але за життя ніколи не проявлялися ознаки атаксії мозочка: ця людина не промахувалася, йдучи в дверний отвір, не спотикалася на рівному місці, добре виконувала пальце-пальцеву і пальце-носову проби. Виявляється, одне з дивацтв мозку в тому, що він може брати на себе функції відсутніх зон і не завжди сусідніх.

У пацієнта одного нейрохірургічного інституту, підлітка років чотирнадцяти, були ознаки епілепсії (злегка тремтіла рука і зо два рази на тиждень він втрачав відчуття обстановки на секунд 10-20). Від цих симптомів вирішили позбавитися оперативно. З’ясувалося, що у цього пацієнта разом із зоною, яка викликала епілептичні припадки, видалили нетипово розташовану зону мови. Після операції зникли ознаки епілепсії і мовна функція організму. Лікар цього пацієнта день і ніч займалася з ним, і приблизно через місяць він почав говорити: «так», «ні», а через два місяці у нього абсолютно відновилася мовна функція. Виявилось, що деякі частини мозку, що знаходяться по сусідству з якою-небудь зоною при певному збігу обставин можуть почати працювати в повну міць, хоча до цього вони «дрімали». А те, що люди користуються своїм мозком не на всі 100%, давно всім відомо.

Ще випадок, коли жінка побачила, що багатотонний самоскид на величезній швидкості мчить по дорозі, гальмує і може збити дитину. Вона встигає підбігти, схопити і швирнути дитину в замет, при цьому ще встигла пнути ногою по колесу самоскида, якого по радіусу розвернуло на три метри по вкритій снігом дорозі. Після цього вона нічого не пам’ятає і дивується, як вона могла зробити це.

Бувають ситуації, коли підліток в буквальному сенсі слова рве пащу собаки, вовка, лева або навіть ведмедя. Такі варіанти трапляються. І якщо людина на таке здатна в стресовій ситуації, то треба визнати і той факт, що в принципі людина на це здатна, але в побутовому житті ми зазвичай чомусь цим не користуємося.

Стереотипи мислення. От живе людина, і що потім? Десь у дитинстві – в юності закладається програма смерті. Людина розраховує, що закінчить школу, поступить, наприклад, до Вузу, потім пропрацює кілька років, а потім… пенсія з бабусями на лавочці у дворі. Десь у себе всередині людина програмує себе років на 70 так, що буде старіти, карлючитися, посивіє, а потім?

Існує дуже цікава теорія, якщо б ми, люди, програмували себе років на 200-300, то саме так би все і відбувалося, тому що мозок може запускати певні реакції, у тому числі і реакції старіння і реакції омолодження.

Ще один цікавий феномен з приводу того, що може мозок загіпнотизованої людини, якій сказали, що до її руки торкаються запаленою сигаретою. У цієї людини виникає справжнісінький опік, почервоніння і больові відчуття. Як таке може бути? Мозок запускає таку реакцію організму. Це означає, що дуже багато реакцій організму на той чи інший подразник у нас закладені в центрі.

Тобто, якщо ви мислите про себе як про людину, яка буде жити лише 75 років, то наприкінці 75-и років у вас почнуть запускатися реакції смерті.

Одному чоловікові циганка нагадала, що пройде він всю війну, якщо щось і трапиться, все одно доживе до 86 років. У війну осколок снаряда розпоров йому живіт, і кишки вивалилися. Мобілізувавшись, цей поранений солдат запхнув свої кишки всередину, руками захопив краї рани і ще встиг отримати медичну допомогу у військово-польових умовах.

Словесні реакції – це програмуючі реакції, тому досить неправильним є говорити якісь негативні прогнози людині, що у неї щось не вийде, що все марно і т.д. Це фактично прокляття, які працюють як мікропрограми в мозку іншої людини. Тому єврейські матері постійно своїм дітям кажуть позитив, вони хвалять їх за щонайменші досягнення.

І ці правильні позитивні реакції в людині починають працювати як позитивна програма. Ви цілком можете перепрограмувати свій власний мозок на все що хочете. Наприклад, якщо є у вас тенденція до набирання ваги. Худі люди, коли з’їдають щось, вони починають обігрівати простір. Худі люди – це спалювачі, а повні – це накопичувачі.

Коупленд з Америки важив більше 200 кг. Він перепробував все тільки що можна, а їсти все одно хочеться.

Ненажерливість – це замкнуте порочне коло. Чим більше людина їсть, тим більше товстішає. Єдиною радістю в житті у неї залишається топтати стежку до холодильника. І якщо у такої людини немає альтернативних форм здобуття радості, то вона буде займатися підвищенням глюкози і намагатися, хоча б цим доставити собі невелике задоволення. Це дуже важливо зрозуміти. І Коупленд перепрограмував свій мозок, свою свідомість. Він став говорити собі одну просту фразу: «Я – спалювач жирів». Він їхав в машині і казав собі: «Я – спалювач жирів». Він бігав по стадіону і казав собі: «Я – спалювач жирів». Говорив і уявляв собі при цьому, що у нього над головою факел тепла, він сприймав його візуально. Все що ти хочеш мати в житті, дай своєму мозку як програму.

Один з найбільших секретів мозку, це коли у нас в голові є ціль – мета, то є і мішень. Саме ця мішень починає працювати як якийсь тригер (англійською Trigger – спусковий гачок, механізм, який перевіряє присутність будь-яких об’єктів) по залученню всього того, що необхідно для виконання цієї мети – це люди, зустрічі, обставини, випадки, віра в свої сили, цінні ідеї, думки, інформація, спостереження і т. п. Тобто якщо ви мрієте про спортивний автомобіль жовтого кольору, то ви частіше зупиняєте свою увагу на жовтих машинах. Якщо ви шукайте роботу, то ви будете всюди вловлювати слово «робота», «вакансія» і т. п.

Наш мозок володіє колосальним потенціалом по вишукуванню можливостей для досягнення цілей. І ваше завдання полягає саме в тому, щоб підкидати мозку «паливо» у вигляді мети і постійно про це думати, як це втілити. Виношувати в голові і не виставляти собі якоря, тому що як тільки ви почнете думати про гальма і якоря, наприклад, ось грошей немає, мозок відразу почне думати на тему «грошей не вистачає, проблеми зараз». Або ви тільки допустите думку «раптом не вийде», він відразу почне вишукувати причини і ознаки, чому саме у вас і не вийде. Тому мислення – це процес вольовий і активний. І все, що ви уявили про себе, це і буде перетворюватися на ваше життя.

Все це відбувається саме через мозок, тому що мозок – це втілення ментальної сили, чудовий передавач і структура з уловлювання певних вібрацій і можливостей з навколишнього світу. Це потрібно пам’ятати!

Модель роботи нервової клітини. Ядро нервової клітини – це те, що думає в клітині. Мозком своїм нервова клітина усвідомила, що то за сигнал, і вона починає вистрілювати далі, передаючи інформацію по аксону в іншу нервову клітину. Як відбувається механізм вистрілювання? На кінці знаходяться присоски. Місце контакту нервових клітин або між нейроном і ефекторною клітиною, яка отримує сигнал, називають синапсом. Адреналін – це один з нейромедіаторів, одна з тих речовин, за допомогою якої нервові клітини «розмовляють» одна з одною.

Нейрони Беца. Київський анатом Бец описав гігантські пірамідальні нейрони – нейрон або нервова клітина в корі головного мозку мають пірамідальну структуру. У класичному варіанті у нейрона є один центральний відросток аксон і трохи відростків, що називаються дендритами, в перекладі дерева, вони дуже розгалужені і на кінцях їх знаходяться присоски.

І що таке кора головного мозку, в якій сидять ці гігантські пірамідальні нейрони Беца? Якщо намалювати головний мозок, то ми можемо побачити зразкову подобу волоського горіха. Мозолисте тіло або corpus callosum – це широкий пучок комісуральних нервових волокон, які з’єднують між собою ліву і праву півкулі. І десь на поверхні, товщиною близько 5 мм, знаходиться кора. У підкірковій речовині є ядра, які відповідають за автоматизм рухів.

Наприклад, людина почала вчитися ходити. Вона запам’ятовує рухи, думає як поставити ногу, спотикається, падає, встає. Коли людина навчилася ходити, вона ходить вже на «автопілоті», не замислюючись. Тому підсвідомість в загальному сенсі слова – це автопілот. Поки людина вчиться їздити на велосипеді, працює свідомість як тримати рівновагу і т. п., але як тільки навчиться, інформація потрапляє в підсвідомість. Навіть якщо у цієї людини була перерва з двадцятирічного і по сімдесятирічний вік, інформація в підсвідомості зберігається. Цей «автопілот» корисний, коли не треба думати, коли діяння відбуваються на автоматі, але поганий своїми стереотипами мислення. Наприклад, якщо до людини перший раз потрапила інформація, що китайські товари погані, то вона ще думає, брати чи не брати, а коли третій-четвертий раз, то ця інформація вже поміщається до «автопілота» і виникає стереотип, що всі китайські товари погані, але це не так. Тому не давайте своїм стереотипам перемогти себе.

У корі знаходиться багато шарів клітин. Нервові клітини дуже складної структури, дуже різні за формою. Наприклад, є такі нервові клітини, що нагадують павучків, їх називають дендритними. Вони виконують функцію підтримування інших клітин, функцію харчування, наводять порядок, повзають в міжклітинних просторах в буквальному сенсі слова як павуки. Вони вміють повзати і, беручись за «руки», утворюють гігантську, колосальну, дуже складну мережу, на якій покояться всі інші клітини.

Якщо розглянути мозочкову область, то там є нервова клітина, яка нагадує форму груші – грушоподібні нейрони мозочка.

У самому центрі мозку – шлуночки мозку, в яких циркулює цереброспінальна рідина – приголомшлива гідроструктура мозку. Коли людина розмовляє, то звуки голосу стрясають цю гідроструктуру. Звук у воді набагато швидше поширюється, ніж звуки в повітрі, тому словесний вплив на людину йде не тільки через свідомість, а й на фізичному рівні. Вода під впливом вібрацій слів вбирає певну інформацію. І ви знаєте, що свята вода – це вода, над якою помолилися і виголосили певні благословення. Слова проникають іноді і діють до поділу складів і речей, тобто прямо таки на молекулярному рівні.

З цієї ж причини, якщо людина біля півгодини перебуває під впливом сильної музики, у неї починають вібрувати легені, ритм серця синхронізується в такт ударам, а в гідроструктурі мозку навіть може порушитися власний біоритм коливань. Така людина піддається навіюванню, хоча вважає, що свій вибір, звичайно ж, зробила сама.

Яким чином мозок сприймає повторення? Нам здається, що ми самостійно вибираємо собі зубну пасту. Насправді, якщо людина зовсім не цікавиться, що таке мерчандайзинг (тобто мистецтво змусити або допомогти купити непотріб), вона підходить до стійки в гіпермаркеті, де висить 100 однакових бритвених наборів, починає обертати цю стійку, потім бере один з них і кладе собі в кошик, хоча зовсім не збиралась це купувати.

Чому це відбувається? Наш мозок іноді не може зрозуміти, господар один раз подивився на 100 однакових речей або 100 раз побачив цю однакову річ. Тому фірми-мільйонери скуповують десятки полиць і виставляють однакову продукцію. Сто разів повторити щось – це все одно що нашій пам’яті сказати, що «ти вже про це 100 разів вже подумала».

Звідси в аутотренінгу, гіпнозі, самонавіюванні, у вихованні дітей, в рекламі використовують повтори тієї думки, яку потрібно вселити. Чим частіше ви повторюєте собі якусь думку, тим більшою мірою ви починаєте в неї вірити. Потім ви починаєте в неї закохуватися, потім ви починаєте нею хизуватися і захоплювати інших, і таким чином відбувається вплив на навколишній світ. Всі люди один на одного впливають за допомогою слів і їх усвідомлення.

Дивно й те, що мозок, який так схожий на волоський горіх, дуже любить волоські горіхи. Олександр Македонський обідав пригорщею волоських горіхів і ложкою меду.

Волоський горіх:
– лідер за вмістом вітаміну С (якого в ньому більше ніж у моркві і в лимоні разом узятих);
– лідер за вмістом йоду (йоду в ньому більше, ніж в морській капусті, а йод це елемент, який, проникаючи в щитовидну залозу, входить до складу гормонів тетра- і трийодтироніну, які беруть участь майже у всіх життєвих організмах людини, у відновленні і регенерації тканин, у процесах відпочинку, коли людина відновлює свої життєві сили, в протираковому імунітеті, навіть опосередковано в тонусі судин, тому що при нестачі йоду, розвивається ендемічний кретинізм; щитовидна залоза має властивість накопичувати необхідну кількість йоду, і якщо в ній достатньо нормального йоду, вона не буде поглинати радіоактивний йод з навколишнього середовища, тому необхідно періодично вживати горіхи).

Що необхідно, щоб мозок розумів краще:
– потрібно обов’язково «вигулювати» свої мізки на свіжому повітрі мінімум 20 хвилин щодня;
– люди, які курять у зрілому і в старечому віці починають страждати слабоумством, якщо доживають до того віку, коли може настати старече слабоумство, бо ще раніше вони можуть померти від онкології. Куріння – це задоволення для бідних – багаті люди зазвичай не курять;
– обов’язково потрібно мати великий рівень фізичного навантаження, тому що в мозку має бути рівновага і гармонія як і у всьому організмі.

Є такий сталий вираз, що всі хвороби від нервів. Нереалізовані люди дуже часто страждають уразливістю, підвищеним депресивним фоном. Звідси, як наслідок, виникає головний біль, підвищується тиск, виникають серцеві проблеми.

Психосоматика вивчає зв’язок між станом душі і тіла. Більша частина патологій та захворювань утворюється від внутрішнього стану людини. І коли людина занадто жадібна, жовчна, вічно незадоволена, це може вилитися в виразку шлунка, бронхіальну астму, мігрень або який-небудь інший головний біль. Але якщо ви почнете формувати свою свідомість, свій мозок як мозок успішної людини, як мозок позитивної людини, як мозок людини, що володіє ситуацією, захворювання відступають.

Мозок – це лідер по споживанню крові, кисню, вітамінів. Фактично весь організм влаштований так, щоб задовольнити свої мізки: печінка очищає кров, прибирає токсини, щоб мозку було добре; нирки підтримують рівень тиску крові, щоб мозку було добре; кишечник розщеплює їжу і очищає її; руки роблять те, що мозок захоче; ноги йдуть туди, куди захоче мозок.

Які частини мозку і за що відповідають?
1. Область кори, яка розташовується біля вуха (скронева область), це слухова кора, вона сприймає мелодії, звуки, відрізняє один то від іншого.

2. Потилична кора. Ви знаєте, що людина бачить не оком, а мозком. Око – це шматочок мозку, винесений на периферію, і ви бачите мозком.

3. Тім’яна область відповідає за рух і усвідомлення дотику. На дузі від вуха до вуха розташовуються дві зони: чутлива і рухова. Рухову кору іноді називають моторною корою. Тут рухається образ, який змушує, наприклад, рухатися руку. Якщо умовно в мозку від вуха до вуха намалювати чоловічка: скажімо, обвести ділянку, що відповідає за рух ноги, виходить маленька ніжка; обвести ділянку, що відповідає за рух руки, виходить маленька ручка. І цього обведеного чоловічка, коли б в мозку можна було малювати, називають гомункулус.

Чоловічок цей зовсім не пропорційний. Якщо намалювати його в мізках, то це буде не той чоловічок, який сидить перед вами, а зовсім інший. У нього буде величезний язик, губищі, величезна голова, ручки і маленькі ноженята і величезний геніталій. Виявляється, що та зона, яка відповідає за мовну функцію, язик, нижню щелепу, губи за площею порівнянна з площею всієї нижньої половини тіла. Ось до якої міри людині важлива мова.

4. Лобова частина. Виявляється, що лобова кора відповідає за відносини з людьми, адаптацію в соціумі. Існує навіть таке поняття як лобова психіка. Якщо ж у людини утворився тромб і якась частина лоба не отримує належного кровопостачання, це може спровокувати відповідну поведінку в соціумі.

Які зміни особистості відбуваються? Людина стає вульгарною, сальною, непристойною, потворно поводиться. Звідси роблять висновок, що в лобових долях можуть бути якісь проблеми в структурах мозку, що відповідають за гальмування того, що потрібно гальмувати.

До речі, здатність до гальмування якихось функцій і бажань у людини розвивається з віком, маленькі діти говорять відразу все, що думають. Доросла людина далеко не всі свої бажання оприлюднює, приховує свої думки, які не бажає озвучувати, іноді намагається працювати над нехорошими думками.

Є у нас в голові й дивовижний острівець, який ніколи не п’яніє, завжди абсолютно нейтральний і завжди в порядку – це совість (острівець Бога в людині).

Думка – це найбільша хвиля, яка може долати стіни і простори, може брати міста, творити і руйнувати, виліковувати.

Віра – це зусилля волі, а воля – це тренування мозку. Тренуйте себе. І коли кажуть, що в людині є творчий потенціал, то фактично ми являємо собою подобу Творця, який, сам по собі, будучи великим, і нам дав найбільші можливості.

Наполеглива посередність завжди досягне більшого, ніж обдарований дармоїд. У мозку є ще одна приголомшлива властивість, це властивість переходити від кількісних змін до якісних. Виявляється, пам’ять – це не тільки функція складування інформації, але це і функція синтезу нового на основі старого. Якщо ви постійно завантажуєте в свій мозок якусь постійну тему, то у вас виникають геніальні ідеї нового порядку і нового плану.

Залишити відповідь