Ще один невразливий британський штам COVID-19

Як повідомляє Укрінформ, «штам В1525 досліджується вченими з університету Единбургу, які стверджують, що виявили його в геномах з 10 країн, серед яких Данія, США та Австралія. На сьогодні на території Британії вже було виявлено 32 випадки інфікування цим штамом», – йдеться у матеріалі, про що пише The Guardian.

В повідомленні зазначається, що новий штам у зібраних у Великобританії та Нігерії геномах було виявлено ще у грудні.

«Мутація Е484К наявна у різновидах з Південної Африки та Бразилії може допомагати вірусу уникати антитіл», – пояснюють в Guardian. За словами Саймона Кларке, доцента клітинної мікробіології з Університету Рідінга, поширення нового штаму може знизити ефективність вже наявних вакцин.

«Поки невідомо, з якою швидкістю новий різновид поширюватиметься, але, якщо досить бистро, то можна вважати, що імунітет від будь-якої вакцини або попередньої хвороби буде ослабленим», – сказав Кларке.

Тим часом BBC повідомляє, що впродовж останньої доби у Британії зареєстровано 9 765 нових інфікованих на коронавірус – з початку жовтня це вперше, коли щоденна кількість хворих була нижче 10 тисяч.

З початку лютого 2021-го щоденний приріст коронавірусних пацієнтів у Британії не перевищував 20 тисяч випадків та продовжує знижуватися.

Голова уряду Сполученого Королівства Борис Джонсон заявив, що уряд планує розробити «дорожню мапу» з метою пом’якшення карантину в Англії з 22 лютого.

Як повідомлялося раніше, з початку пандемії в Британії було виявлено 4 047 843 інфікованих на коронавірус, загинуло 117 396 пацієнтів. «Британський» штам коронавірусу, що виявили в Англії на початку грудня, не призводить до важчого перебігу хвороби та не підвищує смертності від неї, про що повідомили у Всесвітній організації охорони здоров’я.

Залишити відповідь