Категорії
Природа Тварини

Шотландська висловуха кішка

Одним з найцікавіших представників світу котячих вважають шотландську висловуху кішку або скоттиш-фолд. Характерною ознакою шотландської висловухої є загнуті вперед і донизу вушка – результат проведених генних мутацій.

Поряд з оригінальною зовнішністю варто виділити одну з примітних особливостей в поведінці шотландської висловухої: обожнює тримати спину прямо, стає стовпчиком на задні кінцівки (так тварина розминає свій хребет).

Іншою особливістю представників цієї породи є велика боязнь висоти. Тому вони не виявляють бажання забиратися на шафу або чіплятися за штори. Ці кішки вважають за краще розважатися з аристократичною гідністю.

Перший представник породи шотландської висловухої був виявлений в 60-их роках минулого століття. Сталося це на одній із сільських ферм в Шотландії, коли у напівдикої таббі з’явилося дитинча від невідомого кота. Кішечку прозвали Сьюзі, відрізнялася вона невеликими вушками, складеними конвертиком. Сьюзі досить швидко розмножувалася, тому господарі ферми дарували кошенят друзям і знайомим.

Одне з кошеняток Сьюзі за ім’ям Снукс потрапило до шотландки Мері Росс. Згодом Снукс була схрещена зі звичайним безпородним котом, що мешкав на фермі – в цьому посліді серед інших народилося лише двоє кошенят з висячими вухами. Не будучи професійним селекціонером, Мері Росс, порадившись з фахівцями, вирішила дати життя новій породі. Першими офіційними родоначальниками породи скоттиш-фолд стали Сноуболл (син Снукс) і британська короткошерста, а її мати схрестили з британським блакитним самцем. В результаті на світ з’явилися перші справжні представники породи шотландської висловухої. Згодом шотландська висловуха крім британських короткошерстих була з’єднана з породою екзотичних, перських, американських короткошерстих кішок.

Але існує версія, що про висловухих кошенят дізналися ще в 19 столітті із записок Чарльза Дарвіна, де він описував китайську породу з висячими вухами.

У 70-их роках минулого століття англійська організація фелінологів заборонила виведення висловухих кішок – тварин з такою формою вух складно лікувати від кліщів. До того ж з’ясувалося, що новонароджені кошенята в більшості випадків з’являлися на світ глухими. Іноді у представників шотландської висловухої спостерігалися зрощення хребетних суглобів і викривлення кінцівок. Виходячи з таких обставин, генетики прийшли до висновку, що схрещувати тварин з висячими вушками можна лише з котами, у яких вуха прямі. В результаті такого процесу на світ стали з’являтися кошенята з висячими вушками (скоттиш-фолд) і прямими вушками (скоттиш-страйт).

Шотландська висловуха кішка
Кошенята шотландської висловухої

У новонароджених цієї породи неможливо визначити, з якою формою вух (прямі або висячі) народилися кошенята. Розпізнавальний період починається через три тижні після народження, коли вушка опускаються і укладаються в складочки. Кошенята-страйт в усьому схожі з кошенятами-фолд, за винятком форми вушок. Незважаючи на те, що страйт не беруть участі у виставках, вони необхідні для продовження роду, оскільки вважаються основними носіями гена висловухих.

Вихованці цієї породи відрізняються середньою статурою, важать від 2 до 6 кг. У них досить розвинена мускулатура кінцівок і торса.

Мордочка круглої форми з присутністю красивих округлих щік. Очі тварини великі, через широкий ніс розташовані трохи задалеко один від одного. Хвіст може бути середнім або подовженим, але відрізняється гнучкістю і рухливістю. Пазуристі лапки кошенят шотландської висловухої на кінцях виділяються округлою формою.

Оригінальної форми притиснуті вушка майже не видно. Шерстяний покрив висловухих кішок короткий, відрізняється густотою, пружністю, щільно прилягає до тіла. Відтінок вовни найрізноманітніший. Під колірним забарвленням хутра слід розуміти не тільки відтінки, а й наявність смужок. Зустрічаються шотландські висловухі з гладкою білою шерстю, але сірим хвостом і парою плям того ж кольору. У деяких представників шерсть буває наполовину забарвлена в один колір. У деяких представників спостерігається гарний контраст відтінку очей і хутра.

Примітний той факт, що з народження кошенята шотландської висловухої швидко звикають до лотка, вміло користуються точилкою для кігтів.

Представники шотландської висловухої відрізняються чутливістю і м’яким характером. За вдачею це грайливі тваринки з розвиненою інтуїцією. Кмітливі кошенятка швидко адаптуються в незнайомій обстановці, на відстані відчувають настрій господаря, намагаються підіграти, заспокоїти.

Кішки з висячими вушками не здатні на агресію, помсту, але не терплять, коли на них кричать. Господарям не варто на вихованця часто підвищувати голос, оскільки він виросте боягузливим і слабким. Представник шотландської висловухої є гарним компаньйоном для людей похилого віку, оскільки не любить занадто багато стрибати і створювати навколо себе хаос. Затишно влаштується поруч з господарем і може тривалий час спостерігати за його діями.

Висловухі кішки не нав’язливі, якщо їм що-небудь потрібно, вони будуть видавати звуки, а не кричати. Представники породи шотландської висловухої легко навчаються, швидко засвоюють правила, встановлені господарем в будинку. Якщо виховувати вихованця з народження, то вже дорослим він буде розуміти, що не можна лазити, де заборонено.

Особливим для висловухих кішок є їх стійка на задніх лапах, буцімто тварина проявляє інтерес до побаченого.

В побуті тваринки абсолютно невибагливі, не втручаються і не панікують, коли потрапляють в незнайому обстановку. Легко переносять переїзди в будь-якому виді транспорту.

За висловухою кішкою шотландського походження, у якої коротка шерсть, доглядати нескладно. Головне, розчісувати вихованця 2-3 рази на тиждень. Дану процедуру, щоб позбутися зайвої вовни, проводять спочатку масажною щіткою. Потім застосовують гребінь з рідкими і густими зубцями. Розчісують тварину у напрямку росту шерсті.

Не меншої уваги заслуговує процес купання. Якщо тваринка темного забарвлення і має коротку шерсть, її можна купати 3-4 рази на рік. Якщо ж вихованець світлого або білого забарвлення, то кількість водних процедур слід збільшити. Крім такої процедури необхідно часто перевіряти стан вух – через їхню нестандартну форму всередині накопичується багато сірки, яку треба очищати. Не менш важливо оглядати очі і кігті вихованця. Незважаючи на те що тварини самі сточують власні кігтики, господареві потрібно їх підпилювати.

Перше щеплення роблять у віці 8-12 місяців. У період зміни зубів вакцинацію проводити забороняється – приблизно на 5-7 місяці життя.

Харчування повинне бути збалансованим, на основі натуральних продуктів. Воду в мисці треба кожен день міняти. Годують кішку 2-3 рази на день. Не рекомендується часто міняти марку кормів, щоб не нашкодити шлунку. Господар повинен знати, що вихованцеві категорично не можна споживати жирну, мариновану, копчену і солодку їжу. Варто відмовитися від спецій, сильно гарячої або надмірно холодної води. Корисними продуктами для таких кішок є нежирне м’ясо, риба, молоко, сир. Обов’язкові в сирому і відвареному вигляді овочі, а також різні крупи. Варто виключити баклажани, цибулю, часник.

Деякі особливості висловухих кішок:
– представники породи у разі хорошої спадковості і при нормальному догляді і харчуванні здатні жити по 20-22 років;
– такі тваринки люблять проводити свій час в домашній обстановці;
– висловухі шотландці швидко можуть захворіти на бронхіт, тому не варто влаштовувати вдома протяги;
– якщо з очей тварини течуть сльози, то у неї може бути закладений ніс, тобто потрібно перебороти застуду;
– у таких вихованців нестандартне згортання крові, навіть при незначному порізі, кровотечу важко швидко зупинити;
– якщо господар буде занадто грубим з вихованцем, то висловухий гордо віддалиться.

Бажаючим купити собі вихованця потрібно знати, що ціна залежить від родоводу, забарвлення, виховання та інших ознак.

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка
Шотландська висловуха або скоттиш-фолд – домашня кішка з загнутими вперед і вниз вухами.

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Залишити відповідь