Шов-блискавка

Шов-блискавка
Хірургічні шви застосовують з лікувальної метою для з'єднання тканин з використанням шовного матеріалу та хірургічного інструментарію.

Неймовірний винахід полтавчанина Віталія Запеки – хірургічний шов-блискавка на клейкій перфорованій плівці, корисний для надання першої медичної допомоги при пораненнях і кількаразовому застосуванні під час повторних операцій.

Відтепер в разі повторної запланованої операції не треба знімати і знову накладати шви – цю проблему вирішує пластикова блискавка. Не сприяє утворенню ускладнень у вигляді запалень і загноєння, а також спотворюючих шрамів в межах оперативного втручання.

Шов-блискавка клеїться до тіла за допомогою клейкої перфорованої плівки типу пластиру, при чому шкіра не втрачає можливість дихати в ділянці кріплення. Неартеріальна кровотеча швом-блискавкою зупиняється за лічені секунди. Накласти шов (тобто надати першу невідкладну медичну допомогу) може навіть людина без спеціальної підготовки, наприклад, і сам постраждалий.

Винахід Віталія Запеки може бути використаний при пораненнях у військово-польовій хірургії. Для накладення шва-блискавки без усяких ниток і проникнень у тіло потрібно лише 10–15 секунд. Далі, щоб рана зрослася рівно та з мінімальними слідами ушкодження, поранений вирушає до хірурга, який, розстебнувши рану, виконає свою роботу й потім знову просто застібне шов-блискавку.

Розробник упевнений: винахід буде корисним і для постраждалих у ДТП або при іншому випадковому травмуванні. Шов-блискавку можна використовувати й під час планових операцій, у таких випадках шов слід накладати ще до розрізання, потім його розстібнути, а після операції знову застібнути.

Цікаво, що у 2002 році Віталій Запека вже отримував деклараційний патент на винахід «Накладний хірургічний шов SAPEK» № 51950 A, але інвестори на винахід не звернули увагу. Наразі винахідник вже отримав позитивний відгук від Національного інституту хірургії і трансплантології імені Шалімова. Потенційному інвестору Віталій Запека готовий віддати всі напрацювання в обмін на безкоштовне забезпечення українських військових швами-блискавками.