Категорії
Різне

Штучні міні-плаценти

Створення штучних органів не завжди зачіпає область трансплантології. Іноді це потрібно для проведення різних досліджень і навіть не менш серйозних наукових пошуків. Команда вчених з Кембриджського університету повідомила, що їм вперше в світі вдалося створити штучну плаценту. Вважають, що цей винахід допоможе у багатьох областях, що досліджують патології при дозріванні і розвитку плода.

Як повідомляють вчені, штучний орган може діяти як справжній протягом першого триместру вагітності. Штучні міні-плаценти допоможуть зрозуміти основні причини викиднів, а також спрогнозувати і змоделювати процеси, які призводять до прееклампсії і мертвонародження. Невеликі штучні органи будуть використовуватися для того, щоб зрозуміти, як розвиваються тканини при нормальній вагітності, а також чому порушуються природні процеси.

«Тепер можна експериментувати з тим, як плацентарний розвиток відбувається в природному середовищі. Раніше це було неможливо через законодавство, що забороняє подібні експерименти на людях, а плацента тварин працює зовсім по-іншому»,- заявила старший науковий співробітник і професор репродуктивної медицини та імунології з Кембриджського університету Ешлі Моффетт.

Для створення штучного органу вчені використовували ворсинки тканин справжньої плаценти. Вони, як і при нормальній вагітності, об’єднуються в багатоклітинні структури, які здатні виробляти білки і гормони. При цьому вчені можуть легко варіювати розмір органу від 0,1 міліметра до пів-метра і більше.

Як вже було сказано, вчені хочуть використовувати подібні органи для вивчення поширених патологій при вагітності. Про потенційну можливість вирощувати людину за допомогою штучної плаценти мови поки що не йде.

Залишити відповідь