Категорії
Різне

Штучний інтелект для діагностики очей

Штучний інтелект від Google знаходить все більше застосувань в медичній практиці. На основі DeepMind була розроблена нейромережа, яка по знімку сітківки може точно визначити наявність п’ятдесяти різних хвороб очей.

Про нове дослідження розповідає журнал Engadget (багатомовний блог про новітні технології): штучний інтелект для виявлення хвороб використовує метод оптичної когерентної томографії (скорочено ОКТ). ОКТ заснована на безконтактній візуалізації структури очей. ОКТ-знімки чимось нагадують УЗД-зображення, але з більш високою роздільною здатністю. Така висока чіткість дозволяє визначити різні структури і аномалії розвитку, щось на зразок «біопсії, але без видалення тканини».

Для своєї розробки команда Google DeepMind об’єднала зусилля з Британським центром по боротьбі з хворобами очей Moorfields Eye Hospital, який має велику базу ОКТ-знімків. При всіх плюсах ОКТ є у цієї технології істотний недолік: на обробку та інтерпретацію знімків витрачається дуже багато часу (в деяких випадках близько тижня), а при деяких станах це може бути фатальним для пацієнта.

Штучний інтелект для діагностики очей
Діагностика ока штучним інтелектом

Тепер проблему довгої розшифровки може вирішити штучний інтелект. В основі нової системи – дві нейромережі:
– одна переводить необроблені знімки OКT в карту тривимірних тканин, після чого ставить попередній діагноз;
– друга аналізує отриману тривимірну карту і перевіряє точність діагнозу першої, попутно визначаючи, наскільки терміново пацієнту потрібна медична допомога.

За словами провідного інженера Google DeepMind Алана Картікексайнама, «…карта не тільки дозволяє створити 3D-модель ока, а й виявляє захворювання, вказуючи, в якій саме частині зорового органу розташоване його вогнище. В базі даних нейромережі 14 000 тривимірних зображень тканин ока, перевірених кваліфікованими фахівцями, і 877 сканів OCT».

В даний час штучний інтелект успішно проходить випробування на території Moorfields Eye Hospital і, якщо його тестування і надалі буде мати позитивні результати, його почнуть використовувати на території всієї Великобританії.

Залишити відповідь