Штучний інтелект спорить з людиною

Штучний інтелект сперечається з людиною
Штучний інтелект Project Debater спорить з людиною

Створено штучний інтелект, основне завдання якого – переспорити людину.

У спорі, як відомо, народжується істина. Але це відбувається лише в тому випадку, якщо сторони погоджуються з аргументами один одного, не перетворюючи діалог в балаган. Тобто якщо в суперечці людей можуть взяти гору емоції, то машинам емоції непритаманні. Тим цікавіше той факт, що в США в Сан-Франциско не так давно відбувся перший спір між людиною і штучним інтелектом. Причому останній, відстоюючи свою позицію, спирається на факти і приводить різні аргументи.

Новий штучний інтелект розроблявся силами IBM з 2011 року і має назву Project Debater. Цікаво, що протягом 5 років Project Debater дискутував лише з іншими штучними інтелектами, а в перепалку з людиною вступив вперше лише в 2016 році. Як заявив один з керівників проекту і член підрозділу IBM Research Ноам Слонім: «Коли в ході обговорень зачіпається та чи інша тема, штучний інтелект сканує величезні масиви наукових статей і дані засобів масової інформації на наявність відповідних припущень і аргументів, які допоможуть підтримати його точку зору і саму дискусію в цілому».

В ході дебатів в Сан-Франциско опонентом штучного інтелекту виступив ізраїльський ведучий Ден Зафіра. Тема обговорення: «Чи повинна держава виділяти субсидії для освоєння Космосу і на телемедицину». Project Debater процитував цілий ряд джерел: від слів шейха ОАЕ (Об’єднаних Арабських Еміратів) до офіційної статистики міністерства економіки Німеччини. Також штучний інтелект торкнувся питання, яке стосується наявності вільних робочих місць в обговорюваних областях.

Ті глядачі, які спостерігали за процесом суперечки, вирішили, що в одному з раундів дебатів штучний інтелект взяв верх над людиною. Але й досі штучний інтелект для дебатів залишається недосконалим. Наприклад, за словами очевидців, він іноді приводив абсолютно нескладні аргументи і ніколи не цитував опонента в ході суперечки, що в справжніх дебатах часто приносить позитивний результат.

Залишити коментар