Категорії
Психологія

Штучний інтелект як діагност депресії

Штучний інтелект від Massachusetts Institute of Technology (Массачусетський технологічний інститут) вміє діагностувати депресію за параметрами розмови.

Штучний інтелект як діагност депресії
Методи діагностики депресії. Для скринінгу депресії можна скористатися тестами самооцінки (шкала Занга і шкала депресії Бека).

Для визначення депресивного стану пацієнта зазвичай лікар задає пацієнтам конкретні питання про настрій, психічні захворювання, спосіб життя, особисту історію і використовують ці відповіді для постановки діагнозу. І ось дослідники з Массачусетського технологічного інституту створили модель, яка може виявляти депресію у людей без необхідності збору анамнезу, аналізуючи замість цього природну розмову і стиль письма.

За словами головного дослідника проекту Туки Альханаі, «перші підказки чи щаслива людина, схвильована, сумна або знаходиться в іншому особливому настрої, на кшталт депресії, ми отримуємо саме з розмови. Щоб розгорнути масштабовану модель визначення депресії, потрібно мінімізувати кількість обмежень, які ви застосовуєте до даних. Вам потрібно провести звичайну бесіду і дозволити моделі визначити стан людини в процесі природного спілкування».

Дослідники називають свою модель «позаконтекстовою», тому що немає обмежень в типах питань, які можуть бути задані, або типах відповідей, які будуть почуті. Використовуючи метод моделювання послідовностей, вчені «згодували» моделі текст і звук з бесід людей в стані депресії і поза. У міру накопичення послідовностей, спливають закономірності, такі як природне використання слів на кшталт «сумний» або «вниз», і аудіосигналів, які більш монотонні.

«Модель бачить послідовність слів і визначає ці закономірності як більш ймовірні для знаходження людей у стані депресії або без неї, – говорить Альханаі. – Потім, якщо вона бачить ті ж послідовності у нових людей, вона може визначити наявність у них депресії».

Під час випробувань массачусетська модель продемонструвала 77-відсотковий успіх у визначенні депресії, за рахунок чого обійшла всі інші моделі, які в більшості своїй покладаються на структуровані питання і відповіді.

Можливо, одного разу ця модель стане підручним інструментом лікарів або навіть буде основою майбутніх систем штучних асистентів.

Залишити відповідь