Категорії
Різне

Швидкісні тунелі Лос-Анджелеса

Підземні швидкісні тунелі Ілона Маска – новий спосіб пересування в Лос-Анджелесі. В кінці минулого тижня мільярдер Ілон Маск виступив на конференції, де розповів про підземні тунелі, які підприємець-інноватор планує викопати в найближчому майбутньому.

Глава компанії «Тесла» і «Спейс-Екс» збирається побудувати мережу підземних швидкісних тунелів за допомогою своєї нової компанії, заснованої в кінці 2016 року, яка носить назву The BORING company.

Швидкісні тунелі Лос-Анджелеса
Автомобіль на спеціальній платформі

Втілення нового проекту в життя вже в повному розпалі. Зараз команда Маска займається розробкою бурильної машини, прикрашати яку, звичайно ж, буде логотип компанії Маска The BORING company.

Швидкісні тунелі Лос-Анджелеса
Автомобіль, який заїхав на один зі спеціальних підйомників

Ось як буде працювати новий винахід. Комп’ютерна модель демонструє величезну мережу підземних тунелів, доступ до яких може отримати будь-який автомобіль, який заїхав на один зі спеціальних підйомників, розташованих біля шосе. Як тільки машина опинилася під землею і заїхала на спеціальну платформу, платформа на величезній швидкості доставляє автомобіль до місця призначення.

Швидкісні тунелі Лос-Анджелеса
Машина опинилася під землею

Наприклад, за словами Маска, відстань від центру Лос-Анджелеса до аеропорту міста можна буде подолати за 5-6 хвилин.

Ідея створення швидкісних тунелів прийшла в голову мільярдерові в грудні минулого року, коли він сам потрапив в пробку в Лос-Анджелесі. Сам він каже, що тунель буде починатися від офісної будівлі Спейс-Екс і закінчуватися на південному заході міста. Це виконання мрій і сподівань величезної кількості людей.

Швидкісні тунелі Лос-Анджелеса
Машина заїхала на спеціальну платформу

Вже вдалося вирити пробну траншею шириною 9 м, довжиною 15 м і глибиною 4,5 м на території штаб-квартири SpaceX в Лос-Анджелесі. Маск називає це початком експерименту: «Ми намагаємося зрозуміти, що потрібно зробити, щоб збільшити швидкість буріння, скажімо, на 500-1000%. Відразу хочу зазначити: ми поняття не маємо, що робимо».

Швидкісні тунелі Лос-Анджелеса
Автомобіль в швидкісному тунелі

Вперше цю ідею Маск озвучив в своєму твіті, в якому засуджував жахливу ситуацію на дорогах Лос-Анджелеса і обіцяв «побудувати машину для буріння тунелів» і почати копати. За цей час він запропонував перенести всю транспортну систему в мережу тунелів:«Якщо прибрати весь транспорт в мережу тунелів з 10, 20, 30 або більше рівнів, це дозволить задовольнити потреби міста будь-якої величини».

Ця грандіозна затія починається з ями в передмісті Лос-Анджелеса Хоторне, де розташований головний офіс SpaceX. Маску не потрібен дозвіл для таких робіт на території компанії, але він вже веде переговори з владою міста про те, щоб побудувати пішохідний міст або тунель під жвавою магістраллю поруч з кампусом компанії.

Швидкісні тунелі Лос-Анджелеса
Переміщення автомобіля в швидкісному тунелі

На жаль для реалізації розумного плану Маска і споруди тунелю потрібно вирішити не тільки технічні проблеми. Всі великі проекти, пов’язані з підземним будівництвом, по-своєму унікальні, і справа не тільки в складності інженерних рішень.

Буріння під містами займає особливо багато часу з трьох причин:
– під землею закладено дуже багато комунікацій;
– розташування цих комунікацій можна визначити тільки приблизно;
– підземні роботи викликають невдоволення місцевих жителів.

Подібні роботи можуть коштувати дуже дорого. На перенесення електричної, газової та телекомунікаційної інфраструктури вже довелося витратити більше $ 45 млн з резервного бюджету на будівництво нової лінії швидкісного електропоїзда, хоча за планом роботи повинні завершитися тільки через п’ять років.

Але очевидно, що вирішувати проблему пробок потрібно і через створення умов, при яких люди б відмовилися від особистого транспорту. Якщо зробити автобусне і залізничне сполучення по-справжньому зручним, люди зможуть свідомо звільнити дороги.

Залишити відповідь