Швидкісний Інтернет для Африки

Прогнозується, що глобальний інтернет-трафік буде збільшуватися на 24% щорічно. Оптоволоконні кабелі можуть підтримати цей ріст, але розгортання оптоволоконної мережі часто пов’язане зі значними проблемами.

Інноваційна лабораторія Google Alphabet X оголосила про роботу над наданням високошвидкісного доступу до Інтернету в регіонах Південно-Східної Азії та Африки, що опинилися за бортом цифрової революції. Підприємство задіє невидимі світлові промені, що з’єднують антенні вишки для забезпечення недорого доступу до глобальної мережі в країнах на південь від пустелі Сахара. Реалізація проекту починається з Кенії.

Loon – одне з дочірніх підприємств Alphabet (материнський холдинг Google), що планує надавати за допомогою стратостатів доступ до Інтернету і зв’язку жителям віддалених регіонів, влітку вже запустила в Кенії перший комерційний сервіс по наданню доступ до інтернет зв’язку. Парк з 35 інтернет-стратостатів підприємства Loon вже забезпечує 4G LTE площу близько 50 000 квадратних км в західних і центральних районах країни, включаючи її столицю Найробі.

Новий проект є способом підключити віддалені малонаселені райони до існуючої оптоволоконної інфраструктури без затрат часу, коштів і турбот, пов’язаних з риттям траншей або прокладанням кабелів уздовж стовпів. Співробітники проекту повідомляють, що розробка дозволяє передавати сигнал на відстань до 20 км зі швидкістю 20 Гігабіт за секунду. І цього достатньо для забезпечення якісного зв’язку для тисяч людей.

Залишити відповідь