Категорії
Різне

Шини Hankook

Шина «Дакар»,
Шина «Інтелектуальний протектор»,
Шина «Зимовий проект».

Автомобільні колеса чекає цікаве майбутнє – Hankook винаходить новаторські шини.

Корейська компанія Hankook на автомобільній виставці Essen Motor Show підвела підсумки конкурсу на кращі концептуальні шини, який проводився на базі Університету бізнес-адміністрування, інженерії та дизайну в Пфорцхаймі.

Шини Hankook

Вимога до учасників – створити незвичайні і в той же час реальні проекти шин майбутнього і вирішити складні питання екологічності, утилізації і підвищення ефективності шин. В рамках конкурсу було підготовлено 12 футуристичних проектів, що показують, наскільки нові технології можуть змінити в майбутньому звичайну автомобільну покришку.

Шини Hankook
Новаторські шини Hankook

Переможцями четвертого конкурсу Hankook Design Challenge стали Samir Sadikhov (якого вже знають, як талановитого молодого дизайнера з Азербайджану Саміра Садихова) з проектом шини для гоночних автомобілів «Дакар». Даний проект дає компанії Hankook можливість перейти в абсолютно нову категорію – виробника шин для гоночних автомобілів, які беруть участь в гонці «Дакар».

Ідея проекту полягає в розробці спеціального колеса, здатного адаптуватися до екстремальних умов, з мінімальним ризиком ушкодження, що дозволить водієві отримати тимчасову перевагу в гонці.

Шини Hankook
Переможці 4-го конкурсу Hankook Design Challenge: 1) «Дакар», 2) «Інтелектуальний протектор», 3) «Зимовий проект»

На другому місці журі поставило Андреаса Хартла з моделлю шини з прорізами «Інтелектуальний протектор», і третьою стала Люсі Лі з шиною – трансформером для їзди по снігу і льоду «Зимовий проект». Компанія Hankook втілила ці проекти в життя у вигляді реальних пілотних моделей, які виставлені на стенді компанії Hankook на виставці Essen Motor Show.

Шина «Дакар». Проект «Дакар» – це спеціальне колесо, здатне адаптуватися до екстремальних дорожніх умов, що дозволить водієві отримати тимчасову перевагу в гонці. Шина «Дакар» складається з шестикутних блоків, з’єднаних один з одним. Така конструкція забезпечує посилене зчеплення з плоскою поверхнею, коли автомобіль потрапляє у позашляхові умови, такі як пустеля або гірська дорога. У шестикутних блоках міститься повітря, тому в разі проколу водій може замінити тільки один пошкоджений блок, без необхідності замінювати всю шину, не втрачаючи дорогоцінного часу в гонці.

Шини Hankook
Шини Hankook, «Інтелектуальний протектор»

Шина «Інтелектуальний протектор». Подвійний протектор шини «Інтелектуальний протектор», що посіла друге місце, направлений на усунення ефекту аквапланування. Протектори розташовані у вигляді турбінного колеса. Перша частина протектора шини призначена для дороги з суцільною сухою поверхнею, друга з прорізами для дощової погоди.

За допомогою інтелектуальної системи водовідводу під час дощу спеціальні ламелі спрямовують воду у внутрішню частину шини, звідки вона стікає з колеса. Така шина не страхує на 100 відсотків від аквапланування, але в даному випадку воно почнеться на більш високій швидкості. Крім того, за рахунок розташування прорізів посилюється зчеплення на дорозі вкритій снігом.

Шина «Зимовий проект». Шина «Зимовий проект», яка посіла третє місце, призначена для суворої зими. Вона складається з 14 ділянок і здатна трансформуватися. У звичайному режимі поверхня шини «Зимовий проект» повністю закрита, а в зимовому режимі поверхня шини розширюється, утворюючи проміжки між ділянками складових, і одночасно підіймає кузов автомобіля. Завдяки цьому зчеплення зі сніговою дорогою посилиться, а за рахунок підйому кузова автомобіль не застрягне в глибокому снігу.

Шини Hankook

Шини Hankook

Шини Hankook

Шини Hankook

Залишити відповідь