Скам’янілість давньої багатоніжки

Скам'янілість давньої багатоніжки
Давня багатоніжка

Скам’янілість давньої багатоніжки знайшли на шотландському острові Керрера. Знахідка виявилася старшою, ніж будь-яка відома раніше скам’янілість комахи, павукоподібних або будь-якого іншого наземного членистоногого. За даними вчених з Техаського університету в Остіні, вік знахідки становить близько 425 мільйонів років.

Раніше вважалося, що вік скам’янілості – 350 мільйонів років, але науковці збільшили вік ще на 75 мільйонів років. Дослідження проводилося за допомогою вдосконаленого методу датування скам’янілостей. Такий же вік було визначено для найдавнішої наземної стеблової рослини, також знайденої в Шотландії.

Робота американських дослідників дає нову інформацію про походження і розвиток членистоногих і рослин. Автори статті стверджують, що рослини еволюціонували набагато швидше, ніж вважають деякі вчені – всього за 40 мільйонів років вони розвинулися від спільнот, які займали прибережні зони поруч з озерами, до складних лісових екосистем.

Методика, яку використовують дослідники – це звичайний радіоізотопний аналіз. Складність попереднього дослідження полягає в тому, що цирконій, завдяки якому можна точніше визначити дату скам’янілості, дуже складно витягти з попелястого гірського осаду, в якому зберігалися копалини.

Співавтор дослідження Стефані Суарес розробила методику відділення зерна цирконію від цього типу відкладень. Запропонована методика вимагає надзвичайної акуратності при роботі, оскільки цирконій дуже легко пошкодити при спробі вилучити його зі зчеплення з осадом.

Будучи студенткою, Суарес використовувала подібну технологію для визначення віку іншого зразка багатоніжки, який тоді вважався найстарішим – до дослідження ця знахідка була приблизно на 14 мільйонів років молодше, ніж передбачалося.

Залишити коментар