Смородина червона, порічки червоні

Смородина червона, порічки червоні
Червона смородина або червоні порічки

Хімічний склад смородини червоної,
Дія смородини червоної,
Способи застосування смородини червоної.

Смородина червона (Ribes rubrum L.) – рослина родини Grossulariaceae (аґрусові). Народна назва: порічки червоні.

Смородина червона, порічки червоні
Смородина червона, квітки рослини

Смородина червона – гіллястий чагарник висотою 1-1,5 м. Листя рослини черешкові, серцеподібні, пальчатолопастні. Квітки дрібні, зеленуваті, зібрані по 6-10 дзвіночків в пониклій квітковій китиці. Плід смородини червоної – округла червона кисла ягода. Цвіте рослина в травні, плоди дозрівають в серпні.

Культивується смородина червона в садах як харчова рослина. Смородина червона (або порічки червоні) поширені майже повсюдно і представлені ​​різними сортами. До нас рослина завезена із Західної Європи, де здавна культивувалася як лікарська рослина.

Для лікування використовують ягоди і сік червоної смородини. Заготовляють плоди червоної смородини в міру їх дозрівання і вживають в їжу в свіжому вигляді, а також ягоди розтирають і змішують з цукром, отримують з них свіжий сік, сироп, готують варення, повидло, джеми, наливки, настоянки, оцет.

Смородина червона, порічки червоні
Кущ смородини червоної

Хімічний склад смородини червоної. Ягоди містять цукри (до 20%), вітамін C (до 50 мг / 100 г), органічні кислоти, мінеральні солі, дубильні, фарбувальні і пектинові речовини.

Дія смородини червоної. Сік ягід смородини червоної добре втамовує спрагу, знижує температуру при гарячкових станах, усуває нудоту, пригнічує блювоту, збуджує перистальтику кишечника, підсилює діяльність шлунково-кишкового тракту, а також виділення поту, сечі і солей з сечею, має легку жовчогінну і ніжну проносну, протизапальну і ранозагоювальну властивості.

У народній медицині ягоди і сік смородини червоної вживають при поганому апетиті, млявому травленні, тривалих запорах, для поліпшення загального стану при гарячці, для виведення радіонуклідів з організму.

Смородина червона, порічки червоні
Плоди смородини червоної

Способи застосування смородини червоної:

– настій: 4 столові ложки ягід червоної смородини залити 1 склянкою окропу, настоювати 4 години, процідити. Приймати настій червоної смородини по 1/4 – 1/2 склянки 4 рази на день до їжі при зазначених захворюваннях;

– сік червоної смородини приймати по 1/4 – 1/2 склянки 4 рази на день при вказаних захворюваннях.

Залишити коментар