Категорії
Кухня країн світу Молдовська кухня

Соління Молдови

Кабачки солоні,
Баклажани квашені,
Баклажани квашені фаршировані.

Кабачки солоні

Кабачки володіють нейтральним смаком, легко вбирають в себе аромат і смак прянощів. Тому при засолюванні потрібно використовувати тільки ті пряні рослини, які подобаються всім членам сім’ї. Це може бути кріп, селера, естрагон, часник, хрін, цибулю, петрушка. Щоб солоні кабачки згодом не розм’якли, їх засолюють разом із зеленню, яка має дубильними речовинами: листя вишні, чорна смородина, дуб, хрін.

Розсіл для кабачків готують заздалегідь: в кип’яченій воді розведіть сіль. Коли розсіл охолоне і відстоїться, профільтруйте його через полотняну тканину.

Зручніше солити кабачки в широкій каструлі або діжці, бо під час засолювання вони повинні знаходитися під гнітом, тобто зануреними в розсіл.

Інгредієнти для соління кабачків:
– 10 кг кабачків,
– 15-20 стебел кропу,
– листя хрону – 20 шт.,
– 3-4 головки часнику,
– 2-3 стручки червоного пекучого перцю,
– листя селери – 20 шт.,
– листя вишні – 100 шт.,
– листя чорної смородини – 50 шт.,
– 80 стебел естрагону,
– 5 л води,
– 1,5 склянки солі.

Приготування кабачків солоних. Кабачки промити зі щіткою в теплій воді, зрізати хвостики і плодоніжки, зробити наколи гострою дерев’яною паличкою товщиною в сірник. Овочі укладають в бочку рядами. Прянощі укласти на дно, в середину бочки і поверх кабачків. Вміст бочки залити розсолом, залишити в теплому місці для бродіння на 2 доби. В бочку з кабачками долити розсіл, щоб він вкрив овочі, і поставити в холодне місце (льох). Через місяць кабачки солоні готові. Кришку обернути в полотнину. Кабачки вкрай ніжні і швидко псуються. Тому солоними їх довго не тримають, намагаючись вживати в їжу швидше, ніж огірки.

Соління Молдови
Баклажани квашені

Баклажани квашені

Інгредієнти для баклажанів квашених:
– 10 кг баклажанів,
– 5-7 шт. моркви,
– 4-7 шт. петрушки,
– 5-7 стебел селери,
– 10 шт. солодкого перцю,
– 2 пучки кропу,
– 2-3 головки часнику,
– 5 л води,
– 1,25 склянки солі.

Приготування баклажанів квашених. Відібрати баклажани (краще всього пізніх сортів) однакової величини, зрілі, без пошкоджень, промити їх у холодній воді, зрізати плодоніжки і занурити на 5 хвилин в киплячу воду, після чого охолодити і розрізати уздовж, але не повністю, а так, щоб у зав’язі і плодоніжки баклажанів залишалися цілими.

Добре вимиту і пропарену бочку викласти листям капусти, на капусту посипати нарізані соломкою овочі та подрібнені прянощі, укласти два ряди баклажанів, знову посипати овочами, і так чергувати до верху бочки. Зверху покласти прянощі, укрити полотном і кришкою і придавити вантажем. Овочі залити розсолом і залишити на добу для бродіння. Потім долити розсіл і поставити в льох на 1 місяць.

Соління Молдови
Баклажани квашені фаршировані морквою

Баклажани квашені фаршировані. Квашення баклажанів можна дещо видозмінити. Всі овочі і прянощі укласти не між рядами баклажанів, а в розріз кожного з них, причому так, щоб фарш тримався, кожен баклажан обв’язати стеблом селери. Бочку викласти капустяним листям більш щільно, причому поверх також покласти капустяне листя.

Для приготування розсолу слід взяти 1,5 склянки солі на 5 л води. В іншому чинити так само, як зазначено в попередньому рецепті. Норма продуктів така сама.

Залишити відповідь