Солоні кавуни

Солоні кавуни
Солоні кавуни

Для соління і мочіння вибирають свіжі, стиглі, непошкоджені кавуни невеликих розмірів (діаметром не більше 15 см), з тонкою шкіркою, найкраще сорти Медівка і Стокса київський, і ретельно миють їх щіткою в трохи теплій кип’яченій воді.

Інгредієнти для приготування кавунів солоних:
– 10 кг цілих кавунів,
– 5 кг кавунової м’якоті,
– 4 л розсолу,
– 40 г кориці,
– 30 г гвоздики,
– 25 г червоного перцю.

Приготування кавунів солоних. Підготовлені кавуни обережно укласти рядами в бочку, залити розсолом (0,5 кг солі на 10 л води) і додати прянощі (20-25 г кориці і гвоздики на кожні 10 кг кавунів).

Потім, накривши дерев’яним кругом і невеликим гнітом, залишити на 1-2 дні при кімнатній температурі, після чого витримувати в підвалі при температурі від 0° до +5° C.

Через 40-50 днів кавуни готові до вживання.

Є й інший спосіб соління кавунів – в кавуновій м’якоті. Кавунову м’якоть стиглих розбитих (але не зіпсованих) кавунів роздрібнити і закласти шаром 10 см на дно бочки, потім покласти шар цілих кавунів і знову тонкий шар кавунової маси, після чого знову шар кавунів і т.д. Стежити за тим, щоб шари кавунів не торкалися один одного.

Після цього бочку залити розсолом (1 кг солі на 10 л води). Через 2 місяці кавуни будуть готові. В їжу використовують тільки цілі кавуни, м’якоть перетворюється в розсіл.

Залишити коментар