Сонячна батарея як регулятор енергії

Сонячні батареї сьогодні використовуються вже майже скрізь: від побутових приладів і до космічних станцій. Але і цим технологіям є куди прогресувати. Як повідомляє видання ScienceAlert, група дослідників з США та Китаю спільними зусиллями розробила і побудувала сонячну панель нового типу. Вона не просто перетворює енергію сонячного світла в електрику, а й відправляє надлишок тепла назад в космос.

Сонячна батарея як регулятор енергії
Сонячна панель, яка отримує і перетворює в електрику сонячну енергію (схема роботи)

Розробкою займалися вчені зі Стенфордського Університету та їхні колеги з Південно-Східного Університету. За заявою авторів, в основі роботи пристрою лежить принцип радіаційного охолодження. У загальних рисах суть методу можна описати як здатність будь-яких об’єктів випромінювати надлишок тепла у вигляді інфрачервоного світла.

«Ми побудували перший пристрій, який може одночасно виробляти енергію і економити її», – заявляють автори роботи.
Новий винахід являє собою по суті гібридну технологію, в якій об’єднана сонячна панель і охолоджувальний пристрій.

Сама сонячна панель в даному випадку знаходиться під круглим радіаційним охолоджувачем, який складається з нітриду кремнію, чистого кремнію і алюмінієвих шарів, що знаходяться у вакуумі.

Основна ідея полягає в тому, що сонячна панель прозора і проникна для інфрачервоного випромінювання, через що здатна поглинути велику частину сонячного світла, надлишок тепла у вигляді інфрачервоного випромінювання відбивається від нижнього шару і випромінюється назад в космос. Самі ж дослідники заявляють, що їх розробка націлена не тільки на поліпшення роботи сонячних батарей, а й на те, щоб позитивно вплинути на екологічну обстановку.

«Велика кількість тепла, що надходить від Сонця, просто залишається в атмосфері нашої планети, що тим чи іншим чином підвищує її температуру. Подумайте про атмосферу як про велику ковдру навколо Землі. Ця ковдра не дає теплу легко перейти від Землі до холодного Всесвіту. Але в цій ковдрі є свої «дірки», через які тепло можна передати назад в космічний простір», – розповів в інтерв’ю Чжень Чен, професор китайської Південно-Східного університету.

Залишити відповідь