Категорії
Природа Тварини

Сотні птахів померли в Асканії-Новій

У заповіднику Асканія-Нова знову загинуло майже 200 птахів, про що написало у Facebook головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області. Що там відбувається?

Про чергову масову загибель птахів у заповіднику відомство повідомив директор Віктор Гавриленко: «Наразі розпочалося епізоотичне розслідування. Фахівці Чаплинського управління Держпродспоживслужби на території дендропарку та озер заповіднику виявили 187 трупів птахів», – йдеться в повідомленні Держпродспоживслужби.

Серед померлих птахів: 38 крижнів, 32 огари (червонокнижні червоні качки), 75 грачів та 42 галки.

Це вже не перший випадок масової загибелі птахів у заповіднику. У січні цього року на території заповідника Асканія-Нова на Херсонщині знайшли 218 мертвих сірих журавлів. Співробітники заповідника кажуть, що не пригадують такої масової загибелі птахів. Сірий журавель занесений до Червоної книги України. Припускають, що журавлі отруїлися, з’ївши зерно або гризунів, яких труїли препаратами «Бродіфакум».

Сотні птахів померли в Асканії-Новій
Загиблі птахи у ставку в Асканії-Новій

Директор заповідника «Асканія-Нова» Віктор Гавриленко тоді розповідав ВВС Україна, що це була пізня міграція журавлів. Він упевнений, що птахи отруїтися за межами України не могли, бо жили у заповіднику. Територія, на якій птахи могли знайти отруту, дуже масштабна – журавель за день пролітає кілька десятків кілометрів, кажуть орнітологи.

Керівник Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Михайло Опанащенко повідомив, що під час розтину були виявили численні крововиливи та інші ознаки, які вказують на отруєння птахів високотоксичною речовиною. Яка саме речовина згубила 218 сірих журавлів, має ще встановити експертиза.

Віктор Гавриленко каже, що в житті ще ніколи не бачив такої масової загибелі рідкісних птахів.