Сова-ненажера

Сова-ненажера
Сова Athene noctua

«Занадто товста, щоб літати», – такий вердикт винесли спеціалісти пташиного притулку, коли до них потрапила сова, яка в цю зиму переїла мишей.

Сова-ненажера
У Великобританії з канави врятували сову.

Птиця не могла літати, тому припустили, що вона поранена. Проте Саффолкський центр порятунку птахів повідомив, що пташка просто занадто товста, через що не могла злетіти.

До пташиного притулку, що базується в Стонхем Аспалі, сову привіз місцевий землевласник. Коли персонал оглянув сову Athene noctua, то виявив, що вона настільки ожиріла, що вже не могла ефективно літати. Тому пернатого хижака, який важив 245 грамів, посадили на сувору дієту і потім випустили назад у дику природу.

У притулку розповіли, що коли зважили пташку, її вага приблизно на третину була більшою за стандартні показники, характерні для дорослої здорової самиці цього виду сов. Спеціалісти були здивовані, що дикий птах природним шляхом отримав діагноз ожиріння.

Головний доглядач за птахами Руфус Самкін пояснив, що сову-ненажеру знайшли на дуже врожайних землях. А може й надзвичайно м’яка зима сприяла тому, що навколо було багато їжі – полівок і мишей.

«Ми вважаємо, що сова просто переїдала», – додав орнітолог. За словами науковця, на сьогодні сова за пару тижнів, коли персонал контролював її дієту, вже втратила майже 30 грамів.

«Звичайно, ми можемо побачити її тут знову, але сподіваємось, не побачимо», – сказав пан Самкін.

«Маємо надію, що вона, щоб не потрапити до лап хижаків, вже навчилася тримати свою вагу в нормі».