SpaceX на шляху до Марсу

SpaceX на шляху до Марсу
Starship нагадує сталеву кулю висотою 50 метрів. Верхні крила, які також також розсіюють тепло, призначені для маневрування при вході апарата в атмосферу. Від перегріву захищають також шестикутні плитки теплозахисного екрану в головній частині. Шість посадочних щогл приховані в корпусі.

Компанія Ілона Маска зробила черговий крок до Марсу. SpaceX сьогодні в ході чергових висотних випробувань змогла вперше успішно приземлити прототип космічного корабля Starship.

Це стало великим кроком в розробці надважкого ракетоносія, призначеного для запуску вантажів і людей в місії на Місяць і Марс, хоча через 8 хвилин після успішної і цілком м’якої посадки на випробувальному комплексі Boca Chica в штаті Техас прототип вибухнув. Причина – витік метану з бака. Ціль випробування – запуск прототипу на висоту до 10 км.

Сьогоднішній політ апарату під номером SN-10 аналогічний попереднім випробувальним польотам попередніх прототипів SN-8 і SN-9, які запускали в грудні і лютому відповідно. Обидві попередні ракети виконали поставлені розробниками завдання, включаючи аеродинамічні випробування, послідовні відключення двигунів і переворот для орієнтування при посадці, але обидва, SN-8 і SN-9, вибухнули від удару об землю при спробі сісти, не маючи можливості при цьому сповільнити швидкість польоту в достатній мірі.

Як і у випадку попередніх випробувань, основним завданням SN-10 було не досягнення максимальної висоти, а випробування знову ж таки ключових систем ракети.

Starship SN-10 злітала на всіх 3-х двигунах Raptor, які потім по одному відключалися у міру досягнення верхньої точки траєкторії. Після цього апарат SN-10 виконав маневр перевороту в горизонтальне положення для керованого спуску за допомогою аеродинамічних рулів при вільному падінні в атмосфері. У фінальній частині випробування ракету було повернуто у вертикальне положення і включилось гальмування двигунами для м’якого приземлення.

Своєю радістю з приводу успішної посадки Ілон Маск поділився в Твіттері. Як розказує, головною метою випробувань прототипу був збір даних з управління апаратом під час повторного входу в атмосферу. Це завдання було успішно виконано, не дивлячись на вибух ракети через кілька хвилин після посадки.

Starship – це один з двох ключових проектів, яким сьогодні займається SpaceX. Другий – це супутникова програма Starlink.

Як раніше повідомляв Ілон Маск, програма розробки цього космічного корабля оцінюється на суму близько 5 млрд доларів. Як і раніше Ілон Маск впевнений, що Starship буде досить безпечним для перевезення людей у 2023 році.

Це, між іншим, дуже амбітна мета, враховуючи, що компанія до розробки і серйозних випробувань ракети приступила лише на початку 2019 року. І вже сьогодні цей графік Маска багатьма сприймається дуже серйозно. Японський мільярдер Юсаку Маедзава, наприклад, вже заплатив за політ на Starship навколо Місяця в 2023. У вівторок Мацзео оголосив, що запрошує ще вісьмох осіб приєднатися до цієї місії, яка стане 6-денною подорожжю до супутника землі і назад.

Стратегічна місія, заявлена ​​Ілоном Маском полягає в тому, щоб побудувати сотні повністю багаторазових ракет Starship, які б літали від Землі до Марса і назад, тобто курсували між планетами, забезпечуючи зростання марсіанської колонії.

Принцип багаторазовості на порядок зменшує вартість запусків. Тому колонізація Марса саме в рамках проекту Ілона Маска стає можливою. Традиційно знищувані ракетоносії потребують гігантських витрат, які жоден уряд, навіть американський, не може собі дозволити.