Категорії
Психологія

Список проявів любові до себе

Ті страждання, які ми відчуваємо, зазвичай безпосередньо пов’язані з нашим ставленням до себе. Ми себе не знаємо або не любимо. Або іноді чи постійно відчуваємо себе винуватими і ні на що не придатними, або часом навіть ненавидимо себе.

Але любов до себе – це не егоїзм. Ненависть до себе – не мудрість. Любов до себе сприяє поліпшенню відносин з оточуючими, а егоїзм – це відсутність таких відносин. Чим краще людина ставиться до себе, тим краще вона ставиться до оточуючих. Людині, яка приймає себе, легше буває приймати і інших.

Любов до себе проявляється не тільки в стеженні за своїм тілом, а й важлива в стеженні за своїми думками і своєю поведінкою. Прояви любові до себе діляться на психологічні, фізичні та ментальні.

Отже, як проявити увагу і любов до себе і підняти свою самооцінку.

Уважно ставтеся до свого харчування. Зверніть увагу, коли людина захворює, перше, що роблять лікарі, підправляють режим харчування, вводять корисні і прибирають шкідливі продукти. Будь-яка їжа повинна допомагати вашому тілу, давати йому корисні речовини і енергію. Існує маса шкіл харчування – одні пропонують рослинну дієту, інші вегетаріанство в поєднанні з молочними продуктами.

Але суть не в тому, яку школу харчування ви оберете, а з якою метою: ви відмовитеся від круасанів – зі страху поправитися або з бажання принести користь своєму організму? Харчування по жорсткій дієті може не поліпшити здоров’я, але обов’язково викличе почуття провини, якщо ви порушите харчовий режим. Все, що людина їсть, має з’їдатися з любов’ю до себе, тоді їжа буде відновлювати природну енергію тіла.

Знаходьте нові смакові поєднання. Їжа – один із проявів насолоди життям. Дозвольте собі насолоджуватися смаком. Намагайтеся урізноманітнити смакові відчуття. У світі є не тільки солодке, але і гірке, солоне, кисле, гостре. Є страви зі складною смаковою гаммою, безліч трав, спецій і приправ. До речі людина, що сприймає різні смакові відчуття, покращує свою здатність отримувати і сексуальне задоволення.

Починайте день з фізичних вправ. Чому стільки людей ігнорують пораду займатися спортом і вести здоровий спосіб життя? Мотивація неправильна. Займатися спортом сьогодні, щоб, можливо, в майбутньому уникнути серцево-судинних захворювань – кому це цікаво? Більш переконлива мотивація – зробити щось корисне для свого тіла, тому що ви його любите.

Якщо ви лінивець і не можете вранці здійснювати пробіжку або проводити повноцінне тренування, почніть ранок з елементарної розтяжки. Стати рівно, витягніться верхівкою вгору, розпряміть хребет, розведіть руки в сторони і назад, розкриваючи грудну клітку, і почніть день з повного вдиху.

Як стверджує Ліз Бурбо (фахівець з психологічних травм), що затиснута грудна клітка – ознака травми знехтуваного. Тому дихальна гімнастика і мінімальна розтяжка добре лікують душевні травми. Буваючи на свіжому повітрі, намагайтеся хвилин п’ять подихати на повні груди, зосереджуючись на своєму диханні. Усвідомлене рівне дихання дозволяє заспокоїти думки, зняти напругу і побути в тиші.

Більше ходіть пішки і не де попало, а на природі, подалі від джерел шуму, шкідливого випромінювання і міської техносфери. Людям, які постійно знаходяться в приміщенні, в офісі, ведуть сидячий спосіб життя важливо ходити пішки і дихати свіжим повітрям. Не чекайте, поки прийдуть хвороби. Знайдіть спокійний куточок, де можна прогулюватися пішки, парк або сквер недалеко від будинку, берег річки або озера. Помилуйтеся квіткою, поспостерігайте за птахами, пограйте з дітьми. Не заради майбутнього порятунку, а з любові до себе сьогодні дайте легеням трохи кисню і ногам трохи фізичного навантаження.

Носіть кольоровий одяг. Люди, які страждають від травми несправедливості або відкидання, звикають носити чорне. Відгороджуються від навколишнього світу, забуваючи, що тим самим не дозволяють світу сприйняти і зрозуміти їх. Все живе має свій колір, у кожного кольору своя енергія. Ми поглинаємо енергію кольору, милуючись красою природи, надягаючи кольоровий одяг, вибираючи кольорову їжу. Якби нас оточував тільки чорний, нам нізвідки було б брати енергію. Почніть носити кольоровий одяг, комбінуйте яскраві або ніжні тони, зелений, ліловий, рожевий, фіолетовий, і ви помітите, як покращиться настрій і ставлення оточуючих до вас.

Найчастіше перебувайте на сонці. Для всього живого Сонце – це джерело життя, світла, енергії, сили, тепла. Здавалося б, що може бути природніше, ніж радіти сонячним променям. Але ні, людина, що живе в мегаполісі, 11 місяців на рік проводить у закритому приміщенні, і за один місяць відпустки згорає до опіків. Розумне, дозоване перебування на сонці говорить про здатність будувати гармонійні відносини. Зловживання сонцем говорить про бажання форсувати події для досягнення своєї мети. До речі, 98% сонячного світла проникає в тіло через очі, наповнюючи організм енергією, і лише решта два відсотки проникають в організм через шкіру.

Дозволяйте собі маленькі радості. Людина, котра перенесла духовну травму, обмежує свої потреби – декларує, що їй нічого не потрібно. Робіть собі іноді покупки не тому, що вони необхідні, а тому, що вони вас радують. Почніть день словами: «Що сьогодні може принести мені задоволення?» Це не обов’язково річ, можливо, це незапланована зустріч, прогулянка, запис на масаж або відвідування салону, можливо книга, яку давно хотіли прочитати. Такі маленькі і великі приємні події розвивають здатність краще відчувати своє тіло.

Пийте більше води. Якщо ви не відчуваєте спрагу, значить організм більше не повідомляє вам про свої потреби. Можливо, це відбувається тому, що ви до нього не прислухаєтеся. Пити потрібно постійно, по два-три ковтки. Йдеться про чисту воду, що не в соках і напоях. Тільки чиста вода бере участь в обміні речовин і допомагає очиститися від кислоти, що утворюється в організмі з продуктів харчування.

Будьте уважні до своїх думок. Про які події ви частіше думаєте – про бажані або небажані? Якщо перед сном ви думаєте про події минулого дня, згадуєте образи, або думаєте про людину, яка несправедливо з вами обійшлася, – ви переживаєте на самоті свій біль. Дуже важливо залишатися господарем своїх думок і почуттів, захищати себе від негативної інформації, яка виходить від людей, їх слів, вчинків або ваших негативних очікувань. Ви ніколи не зможете контролювати те, що думають або говорять інші люди. Але ви здатні бути господарем своїх думок і своїх слів.

Починайте дякувати. Спасибі – саме чарівне слово. Скільки разів на день ви його вимовляєте? Дякувати треба не тільки іншим людям, але і собі. Зазвичай рідко себе хвалять перфекціоністи. Люди з травмою знедолення, змушені постійно робити щось видатне і очікують похвали від інших. Зупиніться, хваліть себе за будь-яку роботу, не тільки за титанічну працю. Почніть з того, що ви задоволені собою, задоволені тим, як ви виглядаєте, задоволені своєю роботою. Говоріть собі: дякую мені. Незвично? Хваліть себе щогодини. Перед сном обов’язково подякуйте собі за три речі – вчинки, нові думки, добрий порив або правильну реакцію.

Перетворіть недоліки в достоїнства. Якщо у вас є негативні якості, замініть їх хорошими. Наприклад, людина швидко розмовляє і поспішно відповідає. Зате вона швидко думає і здатна миттєво реагувати. Незамінна якість під час дедлайну. Занадто запальний? Зате відвертий і не тримаєте каменя за пазухою. Хоче все контролювати? Значить відповідальний. Багато завдань передоручив іншим? Значить, вмієте умовляти і делегувати повноваження. Якщо є якість, яка у вашій поведінці проявляється як недолік, знайдіть в ній позитивну сторону і починайте її розвивати. Поступово ви навчитеся дратівливу рису використовувати собі на благо. І вона стане вашою сильною стороною.

Залишити відповідь