Категорії
Міста, країни, люди Різне

США оголосили про нову еру космічних спостережень за Землею

NASA відкриває нову еру космічних спостережень за планетою і оголосило про плани запуску на орбіту шести установок, які проводитимуть регулярний моніторинг земної поверхні. Дані прилади мають намір відправити до МКС (Міжнародної космічної станції) до кінця другої декади XXI ст.

1. ISS-RapidScat до МКС буде відправлено за допомогою приватної компанії SpaceX після 19 вересня 2014. Датчик для спостереженням за океанськими вітрами, прогнозуванням погоди і ураганів збираються встановити на зовнішній стороні станції. ISS-RapidScat побудований Лабораторією реактивного руху в Пасадені (Каліфорнія).

2. CATS (Cloud-Aerosol Transport System) – лазерний інструмент для спостереження за хмарами і вимірюванням вмісту в них аерозолів, диму, пилу та забруднюючих частинок (ці дані необхідні щоб спостерігати за впливом діяльності людини на навколишнє середовище, насамперед за спалюванням вуглеводнів). Відправлення CATS на МКС компанія SpaceX планує здійснити в грудні 2014 року. CATS збирався в Годдарді, в центрі космічних польотів в Грінбелте, Меріленд. Запуски ISS-RapidScat і CATS разом з вже відправленим в липні 2014 року на орбіту зондом Orbiting Carbon Observatory-2, призначеним для дослідження вмісту вуглецю в атмосфері планети, зроблять за останні десять років дослідницьку програму NASA Earth найбільш потужною. Дві інших установки агентство збирається відправити до МКС вже до 2016 року.

3. SAGE III (Stratospheric Aerosol and Gas Experiment III) буде вимірювати вміст аерозолів, озону, водяної пари та інших сполук у верхніх шарах атмосфери. Це необхідно для контролю за процесами глобального потепління, зокрема за озоновими дірками над Землею. Прилад SAGE III розроблено в Дослідницькому центрі Ленглі NASA в Хемптоні (Вірджинія) і зібрано компанією Ball Aerospace в Боулдері (Колорадо).

4. Датчик LIS (Lightning Imaging Sensor) виведуть на орбіту в 2016 році. Він буде проводити виявлення координат блискавок над тропічними і середніми широтами земної кулі. Для координації їх роботи пристрій буде мати зв’язок з наземними службами.

5. GEDI (Global Ecosystem Dynamics Investigation), спроектований вченими з Мерілендського університету в Коледж-Парку, за допомогою лазера вивчатиме ліси і проводити спостереження за наднормовим балансом вуглецю в них. Але фахівці застерігають, що для роботи лазера може знадобитися велика кількість енергії.

6. ECOSTRESS (ECOsystem Spaceborne Thermal Radiometer Experiment on Space Station) являє собою тепловізійний спектрометр для дослідження процесів круговороту води в природі. Пристрій створений фахівцями Лабораторії реактивного руху. За словами експертів найсучасніше обладнання розташоване на МКС відкриває великі переваги для спостереження за планетою.

NASA Launches New Era of Earth Science from Space Station.

Залишити відповідь