Категорії
Різне

Стародавнє поховання на Кіровоградщині

На Кіровоградщині під час роботи в полі фермери знайшли стародавнє поховання. Археологи встановили, що останкам у ньому 4000 років.

Всього в кількох сантиметрах від поверхні просто під колесами плуга археологи розкопали 4 поховання. Науковці датували могилу кінцем 3-го початком 2-го тисячоліття до нашої ери.  Відомо, що люди того періоду були пастухами і мали ієрархічне суспільство.

Стародавнє поховання (Кіровоградщина)
Стародавнє поховання (Кіровоградщина)

«Курган невеликий. Очевидно,  що похована людина була достатньо значима, але у її підпорядкуванні був відносно невеликий колектив. За однією із гіпотез саме люди того періоду були творцями колеса. Завдяки винаходу колеса вони мали воза  і так могли мігрувати на 1000 кілометрів.

Існує така гіпотеза, що ці люди брали участь у походах на Балкани, навіть на територію Близького Сходу, – археолог Микола Тупчієнко. – І зокрема могли долучитися до руйнування і  Хетської держави, а в Палестину потрапили під іменем народів моря, яких пізніше стали відомі як філістимляни».

Стародавнє поховання на Кіровоградщині
Стародавнє поховання на Кіровоградщині

Крім того вони обробляли мідь і робили прикраси. Про це свідчать знайдені в бурштинові намистинки і глечик.

Перед вилученням людських останків із землі науковці за допомогою GPS- приймача зафіксують точні координати поховання, щоб нанести їх на мапу.

Стародавнє поховання на Кіровоградщині
Стародавнє поховання на Кіровоградщині, останки людини

«За допомогою цих приладів, – геодезист Олексій Бойко, – допускається сантиметрова точність співвідношення по висоті відносно один одного предметів. Надалі можливо буде збудувати цифрову модель».

В останнє подібні розкопки проводилися в 2013 році. Нині науковцям відомо про 2,5 тисячі курганів в області (дослідники припускають, що це сьома частина курганів області). Науковці також скаржаться, що діяльність аграріїв загрожує пам’яткам.

«Ось цей поверховий шар, на який поширюється приватна власність, –  археолог Валентин Собчук,- завершується і тут розпочинається культурний шар, який є державною власністю громади».

Останки археологи обережно вилучать із землі і кожну кістку чи предмет пронумерують.

По завершенню давній глечик і бурштинове намисто археологи передадуть до обласного краєзнавчого музею. Останки людини дослідять українські антропологи.

Залишити відповідь