Категорії
Різне

Стовбурова клітина в 3-D

Всі ми вже не один рік чуємо про стовбурові клітини, але повноцінно розглянути її можна хіба що в цифровому мікроскопі, зображення з якого не може дати повної картини. Але група вчених з Інституту Аллена, використавши алгоритми глибокого машинного навчання, представила алгоритм, який здатний побудувати 3D-модель будь-якої клітини, навіть якщо є тільки двомірне її зображення.

У своїй розробці вчені навчили програму при побудові моделі клітини як би «підсвічувати» її. Таким чином всі структури і органели стають видні набагато краще, а також при цьому помітно і більше деталей. Набравши кілька тисяч фотографій таких підсвічених клітин, вчені «згодували» їх нейромережі. Після цього нейромережа змогла на підставі знімка передбачати розташування органел і їх форму.

Експерти Інституту Аллена вже кілька років займаються подібними розробками, але раніше вони були доступні лише для внутрішнього використання. Нова програма вже стане загальнодоступною, і, за словами авторів, дозволить зрозуміти роботу клітини і поспостерігати за всіма процесами, які відбуваються всередині неї.

Як зазначив один з авторів роботи Грег Джонсон: «Якщо ми краще будемо розуміти внутрішню роботу здорової клітини, то зможемо зрозуміти, що відбувається, коли вона видозмінюється, наприклад, перетворюється в ракову. Це дасть можливість побачити те, як клітини змінюються з часом, ми зможемо спостерігати за всіма змінами, які відбуваються, а також спрогнозувати і виявити їх вже в живому організмі».

Залишити відповідь