Страви з капусти (кілька корисних рецептів)

Страви з капусти (кілька корисних рецептів)
Капуста білокачанна з картоплею

Капуста білокачанна з листям смородини,
Капуста білокачанна з картоплею,
Капуста білокачанна з яйцями,
Квашена білокачанна капуста з морквою і грибами,
Квашена капуста білокачанна з сухофруктами,
Капуста червонокачанна з хроном,
Капуста червонокачанна з лободою,
Капуста червонокачанна з яйцями і подорожником,
Листя червонокачанної капусти з овочами,
Капуста кольорова з картоплею,
Капуста кольорова з горіхами,
Кольрабі з картоплею,
Капуста кольрабі з морквою,
Кольрабі з сиром,
Капуста білокачанна з гарбузом.

Капуста білокачанна з листям смородини. Капусту миють, ріжуть соломкою разом з качаном, додають промите і подрібнене листя смородини, сіль, рослинну олію. Все це перемішують і відразу ж подають до столу. Бажано блюдо з’їдати свіжим, тому що вітаміни (особливо вітамін C) руйнуються на світлі і при зберіганні.

Інгредієнти для капусти білокачанної з листям смородини: 1 склянка свіжої нашаткованої капусти, 2 ст. ложки рубаного листя смородини, 3 ст. ложки рослинної олії, сіль за смаком.

Капуста білокачанна з картоплею. Очищену і промиту картоплю нарізують кружальцями, помиту капусту разом з качаном – соломкою. На дно посуду укладають половину підготовленої капусти, на неї картоплю, зверху, решту капусти.

Укладені таким чином овочі заливають гарячою (70-80 °C) солоною водою, доводять до кипіння і варять без перемішування 5-6 хвилин, після чого настоюють під закритою кришкою без нагрівання 10-15 хвилин. Готову капусту і картоплю гіркою викладають в блюдо. У відвар додають сметану, зелену цибулю і отриманої приправою поливають овочі.

Для приготування приправи можна використовувати кисле молоко, вершки, кефір. Капусту з картоплею рекомендується також приправляти хроном, гірчицею, перцем та іншими добавками. При бажанні можна додати подрібнений часник. Якщо немає зеленої цибулі, його можна замінити рубаною цибулиною, а в сезон – промитою і нарізаною кропивою.

Інгредієнти для капусти білокачанної з картоплею: 1 склянка свіжої нашаткованої капусти, 2 картоплини, 2 ст. ложки зеленої цибулі, 2 ст. ложки сметани, сіль за смаком, ½ склянки води.

Капуста білокачанна з яйцями. У форму або сковороду кладуть капусту, нарізану соломкою, вливають гарячу солону воду і обережно розбивають яйця так, щоб жовток залишився цілим. Підготовлену форму або сковороду ставлять на 5-7 хвилин у розігріту до температури 250-270 °C духовку.

Інгредієнти для капусти білокачанної з яйцями: 1 склянка свіжої нашаткованої капусти, 3 яйця, ½ склянки води, сіль за смаком.

Квашена білокачанна капуста з морквою і грибами. Сухі гриби промивають і замочують на 30-40 хвилин. Потім гриби подрібнюють. Воду, в якій замочували гриби, фільтрують. Гриби заливають профільтрованою водою, доводять до кипіння, варять 5-7 хвилин і настоюють під закритою кришкою без нагрівання 10-15 хвилин.

Моркву чистять і натирають на крупній тертці, додають квашену капусту з розсолом, рослинну олію, сіль (з урахуванням солі, що міститься в квашеній капусті), гриби з відваром. Овочі та гриби перемішують і подають до столу.

Інгредієнти для квашеної білокачанної капусти з морквою і грибами: 1 склянка капусти, дві моркви, 2 ст. ложки рослинної олії, 3 сухих гриба, сіль за смаком, ¼ склянку води.

Квашена капуста білокачанна з сухофруктами. Сухі яблука промивають, заливають гарячою водою, варять 1-2 хвилини і охолоджують у відварі. Квашену капусту відділяють від розсолу, змішують з рубаними яблуками, а відвар і розсіл зливають разом, додають подрібнений часник, сметану і поливають цим капусту і яблука.

Інгредієнти для квашеної капусти білокачанної з сухофруктами: 1 склянка капусти, 1 склянка сухих яблук, 3 зубчики часнику, 2 ст. ложки сметани, 1 склянка води.

Капуста червонокачанна з хроном. Капусту промивають, ріжуть соломкою разом з качаном, додають хрін, рубаний часник, сіль і заправляють рослинною олією.

Інгредієнти для капусти червонокачанної з хроном: 1 склянка рубаної капусти, 1 ч. ложка готового хрону, 1 цибулина, 2 ст. ложки рослинної олії, сіль за смаком.

Капуста червонокачанна з лободою. Рубану капусту змішують з ретельно промитою і подрібненою лободою, додають сіль, сметану.

Інгредієнти для капусти червонокачанної з лободою: 1 склянка червонокачанної рубаної капусти, ½ склянки рубаної лободи, 2 ст. ложки сметани, сіль за смаком.

Капуста червонокачанна з яйцями і подорожником. Яйця, зварені некруто, обережно чистять так, щоб не пролити їх вміст. Рубану капусту змішують з ретельно промитим і нарізаним соломкою подорожником, додають рослинну олію, сіль і масу перемішують. Капусту з подорожником укладають у салатник, зверху яйця, розрізані на дві частини.

Інгредієнти для капусти червонокачанної з яйцями і подорожником: 1 склянка рубаної капусти, ½ склянки рубаного подорожника, 3 яйця, 2 ст. ложки рослинної олії, сіль за смаком.

Листя червонокачанної капусти з овочами. Промитий качан капусти розрізають навпіл і обережно відокремлюють 4 листа. Іншу капусту шаткують соломкою. Очищену моркву шаткують соломкою, цибулину рубають разом з часником. Овочі укладають у листя, додають сіль і поливають майонезом.

Інгредієнти для червонокачанної капусти з овочами: 4 невеликих листа капусти у вигляді чаші, 1 морква, 1 цибулина, 2 зубчики часнику, 3 ст. ложки майонезу, ½ склянки рубаної червонокачанної капусти, сіль за смаком.

Капуста кольорова з картоплею. Всі овочі ретельно промивають. Відокремлене від головки листя кольорової капусти та зачищений качан капусти дрібно рубають, картоплю нарізують тонкими кружальцями. На дно каструлі кладуть половину листя кольорової капусти, на них підготовлену картоплю і решту листя.

Підготовлені овочі заливають гарячою солоною водою, доводять до кипіння і варять без перемішування 5-6 хвилин. Потім каструлю з овочами знімають з вогню і настоюють під закритою кришкою 10-15 хвилин.

Картоплю і листя викладають в блюдо гіркою, додавши рубаний качан кольорової капусти в сирому вигляді. У відвар додають сметану і поливають цією приправою капусту з картоплею.
Рубаний качан кольорової капусти можна прокип’ятити у відварі, де варилися картопля і листя капусти.

Інгредієнти для капусти кольорової з картоплею: 1 склянка рубаної кольорової капусти, 1 склянка подрібненого листя кольорової капусти, 3 картоплини, 2 склянки води, 2 ст. ложки сметани, сіль за смаком.

Капуста кольорова з горіхами. Листя і качан кольорової капусти, підготовлені так, як написано в рецепті «Капуста кольорова з картоплею», відварюють і викладають в блюдо, поруч – рубаний качан капусти. У відвар додають рубані ядра горіхів, сметану і поливають цією приправою капусту.

Інгредієнти для капусти кольорової з горіхами: 1 склянка рубаної кольорової капусти, 1 склянка рубаного листя кольорової капусти, 10 волоських горіхів, 2 склянки води, 2 ст. ложки сметани, сіль за смаком.

Кольрабі з картоплею. Кольрабі та картоплю чистять. Кольрабі натирають на крупній тертці, картоплю нарізують тонкими кружальцями, цибулину дрібно рубають. У киплячу солону воду кладуть картоплю, варять 5-6 хвилин, потім настоюють 5-6 хвилин. Каструлю з картоплею знову ставлять на вогонь, доводять до кипіння, кладуть у неї підготовлені кольрабі і цибулю, ще раз доводять до кипіння і відразу ж подають до столу, заправляють блюдо сметаною.

Інгредієнти для кольрабі з картоплею: 2 шт. кольрабі середньої величини, 3 картоплини, 1 цибулина, 1 л. води, 3 ст. ложки сметани, сіль за смаком.

Капуста кольрабі з морквою. Кольрабі чистять, промивають і натирають на крупній тертці. Очищену моркву промивають і нарізують тонкими кружальцями, цибулину рубають. Овочі змішують, заправляють майонезом або сметаною за бажанням, солять. До кольрабі з морквою рекомендується додавати зелень: петрушку, селеру, чабер, майоран та інші пряні овочі.

Інгредієнти для кольрабі з морквою: 2 шт. кольрабі середньої величини, 2 шт. моркви, 1 цибулина, 3 ст. ложки майонезу або сметани, сіль за смаком.

Кольрабі з сиром. Очищену і промиту кольрабі натирають на крупній тертці. Сир змішують з кольрабі, додають до них рубану зелену цибулю, масу перемішують і подають до столу.
До кольрабі можна додати в сезон рубану кропиву, молоде листя малини, смородини.

Інгредієнти для кольрабі з сиром: 2 шт. кольрабі, 200 г сиру, 2 ст. ложки рубаної зеленої цибулі, сіль за смаком.

Капуста білокачанна з гарбузом. Гарбуз миють і ріжуть соломкою разом зі шкіркою, додають до неї нарізану соломкою капусту, моркву і цибулину. Все залити гарячою солоною водою, довести до кипіння, варити 5-6 хвилин, заправити олією і в каструлі подати до столу. У тарілку покласти помите і подрібнене листя шипшини і зелену цибулю. Додати приготовлений гарбуз з відваром.

Інгредієнти для капусти білокачанної з гарбузом: 1 склянка нашаткованого соломкою гарбуза, 1 склянка нашаткованої капусти, 1 цибулина, 1 морква, 1 л води, 3 ст. ложки рослинної олії, 2 ст. ложки рубаної зеленої цибулі, 1 ст. ложка рубаних листя шипшини, сіль за смаком.

Залишити коментар