Категорії
Кухня країн світу

Страви з картоплею (кілька корисних рецептів)

Відварна картопля з вершковим маслом і листям салату,
Відварна картопля з гірчицею,
Відварна картопля з кропивою,
Картопля з грибами та яблуками,
Картопляний відвар з молоком,
Картопля зі шпигом,
Картопля з лободою і гарбузом,
Картопля, тушкована з цибулею,
Морква з маслом і картоплею.

Картопля – один з найпопулярніших овочів. Картоплю варять очищеною і неочищеною («в мундирі»), що дозволяє зберегти максимум корисних речовин, готують на вугіллі або на пару, тушкують і смажать у фритюрі. Використовують картоплю для приготування салатів, пюре, супів, дерунів, закусок на зразок чіпсів, дигестивів і навіть десертів. У сучасній Ісландії популярна горілка, зроблена з картоплі.

Щоб зберегти цінні речовини, якими насичена картопля, при приготуванні не варто тримати очищений овоч протягом довгого часу в воді. Рекомендується також для гарнірів варити картоплю в невеликій кількості води. При неправильному довгому зберіганні картопляна бульба може позеленіти. Такий зелений овоч є токсичним і вже непридатний до вживання.

Відварна картопля з вершковим маслом і листям салату. Картоплю відварюють так, як описано в рецепті «Відварна картопля з гірчицею», викладають у тарілку на листя салату. У відвар додають тертий хрін, сіль, вершкове масло, прогрівають так, щоб вершкове масло розтопилося, і поливають цим картоплю.

Інгредієнти для відвареної картоплі з вершковим маслом:
– 5 картоплин,
– 1 ч. ложка готового хрону,
– 1 ст. ложка вершкового масла,
– 2 склянки води,
– 6 листків салату,
– сіль за смаком.

Відварна картопля з гірчицею. Очищену і вимиту картоплю ріжуть кружальцями завтовшки 5-10 міліметрів, заливають гарячою водою, варять 5-7 хвилин і настоюють під закритою кришкою без нагрівання 10-15 хвилин.

Готову картоплю викладають на тарілку. В картопляний відвар додають гірчицю, дрібно нарубану очищену цибулину, сіль за смаком і рослинну олію. Отриманою приправою поливають картоплю.

Інгредієнти для відвареної картоплі з гірчицею:
– 5 середньої величини картоплин,
– 1 цибулина,
– 2 ст. ложки рослинної олії,
– 1 ч. ложка готової гірчиці,
– 2 склянки води,
– сіль за смаком.

Відварна картопля з кропивою. Картоплю відварюють так, як описано в рецепті «Відварена картопля з гірчицею», викладають у тарілку.

В картопляний відвар додають рубану цибулину, сіль і рубану свіжу кропиву. Масу прогрівають і, додавши олії, поливають нею картоплю.

Інгредієнти для відвареної картоплі з кропивою:
– 5 картоплин,
– 1 цибулина,
– 3 ст. ложки рубаної свіжої кропиви,
– 2 ст. ложки рослинної олії,
– 2 склянки води,
– сіль за смаком.

Картопля з грибами та яблуками. Сухі гриби промити і замочити 30-40 хвилин в холодній воді. Потім гриби обережно виймають, щоб пісок і різні дрібні включення залишилися на дні. Гриби дрібно порубати. Воду, в якій замочували гриби, профільтрувати через кілька шарів марлі.

Картоплю почистити, нарізати кубиками середньої величини, залити підготовленою і профільтрованою водою, в якій замочували гриби, додати гарячої солоної води за нормою і туди ж покласти гриби. Все це варять 5-7 хвилин, після чого настоюють під закритою кришкою без нагрівання 15-20 хвилин.

Картоплю з грибами подають в посуді, де вона варилася, додають рослинну олію і дрібно рубане яблуко з шкіркою без насіннєвої коробочки. Вже на столі викладають в тарілки і поливають отриманою приправою.

Кількість рідини можна регулювати за бажанням. Важливо, щоб її вистачило покрити при варені гриби і картоплю повністю. Свіжі гриби можна замінити свіжими, при цьому спосіб приготування картоплі з грибами зберігається, виключається лише процес їх замочування.

Інгредієнти для картоплі з грибами та яблуками:
– 5 картоплин,
– 1 ст. ложка замочених і дрібно нарізаних сухих грибів,
– 2 склянки води,
– 2 ст. ложки рослинної олії,
– сіль за смаком,
– 1 яблуко.

Картопляний відвар з молоком. Очищену картоплю промити, залити гарячою солоною водою, довести до кипіння і варити 5-6 хвилин. Потім посуд з картоплею зняти з вогню і настоювати страву без нагрівання 10-15 хвилин. Відвар злити і змішати з пастеризованим холодним молоком. Якщо молоко не пастеризоване, то його обережно наливають у картопляний відвар так, щоб воно не торкалося дна посуду, після чого швидко без перемішування доводять до кипіння. Картоплю подають з різними приправами, а відвар з молоком як напій. Його можна пити і в холодному вигляді.

Картопляний відвар з молоком можна використовувати для приготування молочного супу. Наприклад, в нього додати натертий буряк з капустою або натерту моркву і швидко довести до кипіння.

Інгредієнти картопляний відвар з молоком:
– 5 картоплин,
– 3 склянки води,
– 1 склянка молока,
– сіль за смаком.

Картопля зі шпигом. Картоплю відварити так, як описано в рецепті «Відварена картопля з гірчицею» і викласти в тарілку. В картопляний відвар додати дрібно нарізаний солоний свинячий шпиг, подрібнену цибулину, рубаний свіжий кріп, сіль (з урахуванням солоного шпигу). Отриману приправу прогріти і полити нею картоплю.

Інгредієнти для картоплі зі шпигом:
– 5 картоплин,
– 1 ст. ложка дрібно нарізаного солоного шпигу,
– 1 цибулина,
– 2 склянки води,
– 1 ст. ложка дрібно нарубаного свіжого кропу,
– сіль за смаком.

Картопля тушкована з цибулею. Очищену картоплю промити і розрізати тонкими кружальцями. Цибулину почистити і дрібно нарізати.

В гусятницю, сковороду або форму налити рослинну олію, додати цибулю, картоплю. Посуд з овочами закрити кришкою і поставити на сильний вогонь на 5-6 хвилин без перемішування. Посуд можна злегка струшувати, не знімаючи з вогню. Потім тушковану картоплю залишають без нагрівання на 5-6 хвилин для настоювання, після чого знову ставлять на вогонь на 5-6 хвилин, після чого знімають з вогню, солять, перемішують і подають до столу.

Інгредієнти для картоплі, тушкованої з цибулею:
– 5 картоплин,
– 2 цибулини,
– 2 ст. ложки рослинної олії,
– сіль за смаком.

Картопля з лободою і гарбузом. Гарбуз миють і ріжуть соломкою разом зі шкіркою. Лободу промивають і подрібнюють. Очищену картоплю ріжуть тонкими кружальцями, заливають гарячою солоною водою, доводять до кипіння, варять 5-6 хвилин, додають гарбуз, лободу, рубану цибулину, знову доводять до кипіння і відразу подають до столу. Заправляють страву рослинною олією.

Інгредієнти для картоплі з лободою і гарбузом:
– 1 склянка нашаткованого соломкою гарбуза,
– 1/2 склянки рубаного листя лободи,
– 2 картоплини,
– 1 л води,
– 3 ст. ложки рослинної олії,
– 1 цибулина,
– сіль за смаком.

Залишити відповідь