Категорії
Кухня країн світу Українська кухня

Страви з яєць

Яйця в сметані,
Яєчні січеники,
Яєчня гуцульська.

В українській кухні яйця у великій кількості вживають, в першу чергу, в борошняні страви. Зі спеціальних яєчних страв треба назвати перш за все різні яєчні. Особливість української яєчні полягає в тому, що до її складу неодмінно входить борошно і велика кількість сметани або вершків. Тобто українські яєчні по суті являють собою ситні омлети.

Інша особливість українських яєчних страв – комбінація в одній страві варених і сирих яєць, а також використання в них вершкового масла, а не сала, як це не здається дивним тому, хто знає прихильність українців до свинячого сала.

Страви з яєць
Яйця в сметані

Яйця в сметані

Інгредієнти для приготування яєць в сметані:
– 4 яйця,
– 0,5 склянки сметани,
– 1 ст. ложка кропу.

Приготування яєць в сметані. Зварені круто яйця нарізати великими кільцями, покласти на сковороду, посолити, залити густою сметаною і поставити в духовку на 10-15 хвилин. При подачі на стіл посипати подрібненим кропом.

Страви з яєць
Яєчні січеники

Яєчні січеники

Інгредієнти для приготування яєчних січеників:
– 4 крутих яйця,
– 1 сирий жовток,
– 1 ст. ложка пшеничного борошна,
– 0,5 склянки молока,
– 5 горошин чорного перцю,
– 1 ст. ложка панірувальних сухарів,
– 1 ст. ложка вершкового масла.

Приготування яєчних січеників. На маслі злегка підсмажити борошно, розвести молоком, довести суміш до кипіння, зняти з вогню, всипати дрібно січені круті яйця, обережно влити добре збитий жовток, безперервно помішуючи, додати перець, сіль, знову довести суміш до кипіння, остудити, наробити з отриманої маси котлет, обваляти в сухарях і обсмажити.

Страви з яєць
Яєчня гуцульська

Яєчня гуцульська

Інгредієнти для приготування яєчні гуцульської:
– 4 яйця,
– 1 склянка вершків,
– 1 склянка сметани,
– 0,5 склянки кукурудзяного борошна,
– 1 ст. ложка зелені петрушки,
– 50 г вершкового масла.

Приготування яєчні гуцульської. Всі продукти, крім петрушки, перемішати, збити і вилити на сильно розігріту сковороду з маслом. За хвилину до готовності посипати яєчню зеленню петрушки.

Залишити відповідь