Створено програму, що дозволяє читати і озвучувати думки людини

Створено програму, що дозволяє читати і озвучувати думки людини

Американські нейробіологи стверджують, що знайшли спосіб читати думки інших людей. Вони створили комп’ютерну програму, здатну розшифровувати мозкову активність, а потім переводити її в слова. Відкриття дозволить паралізованим і замкнутим у собі людям спілкуватися за допомогою цієї системи.

Коли ви читаєте текст в книзі або газеті, ви чуєте голос у своїй голові. Ми намагаємося декодувати пов’язану з цим мозкову діяльність, щоб створити медичний протез, який дозволить паралізованим або замкнутим людям розмовляти, – пише New Scientist, цитуючи слова дослідника Брайана Песлі з Каліфорнійського університету в Берклі.

Програма, що читає і озвучує думки

Перші експерименти були проведені на декількох пацієнтах, хворих на епілепсію. Кожного з них просили прочитати текст спочатку вголос, а потім про себе. Проаналізувавши мозкову активність, вчені розробили алгоритм, який розшифровує і візуалізує зчитану інформацію. Застосувавши цей декодер до мозкової активності, що спостерігається під час читання про себе, вони змогли відтворити кілька вихідних слів.

Зараз дослідницька команда випробовує цей алгоритм на пацієнтах, що страждають афазією (втрата мови). Афазія виникає при ураженні мовних ділянок кори головного мозку і проявляється в неможливості виражати свої думки як в усній, так і письмовій формі. Як правило, порушення з’являється раптово після перенесеного інсульту або травми голови.

Технологія знаходиться на самому ранньому етапі, але команда сподівається, що одного разу їм вдасться створити пристрій, за допомогою якого можна буде читати чужі думки. Дослідження було опубліковане в науковому журналі PLoS Biology.

Залишити коментар