Категорії
Різне

Створено штучну кров, здатну 48 годин замінювати справжню

Людина цілком може жити кілька днів без їжі або навіть без води, але ось при серйозній крововтраті рахунок йде на години і навіть хвилини, а ось кровозамінні розчини не завжди можуть допомогти, адже більшість з них заповнює лише обсяг, в той час як функції, наприклад, перенесення кров’ю кисню, залишаються втраченими. Переливання крові теж не завжди доступне. Саме для таких цілей група дослідників зі Школи медицини Вашингтонського університету в Сент-Луїсі створила Erythromer – синтетичний аналог людської крові, який може переносити кисень до двох діб.

Про нову розробку повідомляє редакція Engadget. Як стверджують самі творці, Erythromer не є замінником людської крові, а виступає лише як тимчасовий засіб відновлення ОЦК (об’єму циркулюючої крові) і відновлення функції перенесення кисню до всіх клітин людського організму. На сьогоднішній день вже існують речовини подібного роду – це в першу чергу рекомбінантний гемоглобін і перфторвуглеці (ПФВ). Але у цих речовин є маса побічних ефектів, що включають алергічні реакції, інтоксикацію і навіть пошкодження тканин.

Створено штучну кров, здатну 48 годин замінювати справжню
Erythromer

Засіб Erythromer позбавлений перерахованих вище недоліків і являє собою людський гемоглобін, що випускається у формі порошку. Для «активації» його потрібно лише розбавити його особливим розчином (хоча в екстреній ситуації може підійти і фізрозчин – 0,9% розчин натрію хлориду), після чого можна здійснювати переливання. Як стверджують розробники, при використанні порошку ризик зараження різними хворобами, що передаються через кров, мінімальний. Крім того, транспортування і зберігання, на відміну від звичайної крові, не вимагають особливих умов, а термін зберігання порошку становить 6 місяців.

Залишити відповідь