Створено штучну кров, здатну 48 годин замінювати справжню

Людина цілком може жити кілька днів без їжі або навіть без води, але ось при серйозній крововтраті рахунок йде на години і навіть хвилини, а ось кровозамінні розчини не завжди можуть допомогти, адже більшість з них заповнює лише обсяг, в той час як функції, наприклад, перенесення кров’ю кисню, залишаються втраченими. Переливання крові теж не завжди доступне. Саме для таких цілей група дослідників зі Школи медицини Вашингтонського університету в Сент-Луїсі створила Erythromer – синтетичний аналог людської крові, який може переносити кисень до двох діб.

Про нову розробку повідомляє редакція Engadget. Як стверджують самі творці, Erythromer не є замінником людської крові, а виступає лише як тимчасовий засіб відновлення ОЦК (об’єму циркулюючої крові) і відновлення функції перенесення кисню до всіх клітин людського організму. На сьогоднішній день вже існують речовини подібного роду – це в першу чергу рекомбінантний гемоглобін і перфторвуглеці (ПФВ). Але у цих речовин є маса побічних ефектів, що включають алергічні реакції, інтоксикацію і навіть пошкодження тканин.

Erythromer

Засіб Erythromer позбавлений перерахованих вище недоліків і являє собою людський гемоглобін, що випускається у формі порошку. Для «активації» його потрібно лише розбавити його особливим розчином (хоча в екстреній ситуації може підійти і фізрозчин – 0,9% розчин натрію хлориду), після чого можна здійснювати переливання. Як стверджують розробники, при використанні порошку ризик зараження різними хворобами, що передаються через кров, мінімальний. Крім того, транспортування і зберігання, на відміну від звичайної крові, не вимагають особливих умов, а термін зберігання порошку становить 6 місяців.

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Exit mobile version