Категорії
Природа Тварини

Сучасні монстри

Мільйони років тому Земля була населена справжніми монстрами, чиї нащадки, як припускають науковці, і сьогодні живуть в морських глибинах.

Сучасні монстри
Daihua sanqiong. Цей древній монстр наповнював свій рот їжею за допомогою 18 щупалець

Останки одного з таких чудовиськ, відомого під назвою Daihua sanqiong (він жив 518 мільйонів років тому), були виявлені в провінції Юньнань на півдні Китаю. Найжахливіше, що навколо пащі цих створінь розташовувалося безліч щупалець, за допомогою яких вони проштовхували жертву в свою пащу. Дослідники з Брістольського університету вважають, що у Daihua sanqiong на дні океану і сьогодні є прямий нащадок.

Йдеться про гребневиків – моторошних мешканців морських глибин, які описуються вченими як «желатинові краплі». На відміну від свого предка, вони не мають яскраво вираженого скелета, проте в ході еволюції обзавелися вкрай незвичайними інструментами для полювання. Дійсно, їх метод полювання вельми незвичний – вони захоплюють жертву щупальцями і просто ковтають її. Відомо, що не гребують вони поласувати навіть своїми родичами.

Палеобіолог Якоб Вінтер вважає, що в ході еволюції гребневики отримали таке тіло і навчилися вільно плавати. Образ знайденої скам’янілої Daihua sanqiong розміром з половину доларової купюри наштовхує на думку, що у цих істот було як мінімум 18 щупалець, які допомагали їм не тільки ловити здобич, а й пересуватися. В ході еволюції ці щупальця перетворилися в гребінчасті ряди, а рот підводного монстра вивернувся назовні – в результаті істота набула форму сучасних гребневиків.

Раніше вважалося, що гребневики були одними з найдавніших істот на планеті і з тих давніх пір практично не змінилися. Нове дослідження повністю перевертає цю гіпотезу – як з’ясувалося, саме Daihua sanqiong пережили дуже помітне перетворення.

Сучасні монстри
Гребневик

З тим, що ця істота з яскраво вираженим скелетом могла перетворитися в желеподібне створіння з проявами канібалізму, згідні далеко не всі вчені. При цьому вони згідні з тим, що нове дослідження знайшло спільні риси між древніми організмами і сучасними медузами, а також іншими подібними істотами.

Залишити відповідь