Сумна доля коня Рокоссовського

Сумна доля коня Рокоссовського
Караковий кінь поєднує ознаки вороного і гнідого: чорний з коричневим відливом з рудими підпалинами.

24 червня 1945 року під сідлом маршала Рокоссовського бадьоро цокав копитами красень Полюс – чистокровний кінь Каракової масті (чорний з рудуватими підпалинами) Ворошилівського кінного заводу. На той час Полюсу було вже сім років – для коня це перехідний період від молодості до зрілості.

Полюс і справді був дуже гарний – високий, довгоногий, витончений. Після тренувань Рокоссовський іноді надовго затримувався у манежі, щоб помилуватися ним.

Їздити верхи Рокоссовський навчився ще в драгунському полку у 1914 році. І у 2-Світову війну, коли мав справу тільки з «залізними кіньми», в сідлі тримався впевнено. Коли Рокоссовському доручили приймати Першотравневий військовий парад (такі паради проводили до 1968 року), маршал обрав Полюса. Сумну історію Полюса розповів у своїх мемуарах доктор сільськогосподарських наук, полковник ветеринарної служби Ігор Федорович Бобильов.

Осінь 1945 року, коли йшла підготовка до листопадового параду, була прохолодною, тому зведений військовий оркестр Московського гарнізону репетицію параду проводив у манежі в Хамовниках, де одна з таких репетицій і стала фатальною для Полюса.

Підготовкою Полюса та Кумира (кінь Жукова) для Параду Перемоги займався вершник Вищої офіцерської кавалерійської школи Микола Олексійович Сітько. Ситько привчав конів не боятися машин, танків, літаків. Окремим «пунктом програми» був військовий оркестр – Микола Олексійович спеціально роздавав музикантам цукор, щоб вони підгодовували наляканих коней.

Під час однієї з репетицій перед парадом Сітько вирішив закріпити спокійне ставлення Полюса до оркестру та підвів тварину до музикантів. Кінь спокійно обнюхував інструменти і з цікавістю оглядався. Але коли оркестр гримнув, Полюс замітався і впав від звуку, що зрезонував всередині манежу, – звук в манежі виявився потужнішим, ніж на вулиці. Для Полюса цей раптовий оглушливий гуркіт виявився надто сильним подразником.

Оркестр одразу перервав гру. Полюса вдалося підняти та вивести на вулицю, але він став несамовитим, тому на цьому «парадна кар’єра» прекрасного коня закінчилася. Упорядкувати зламану психіку Полюса так і не змогли. За вказівкою Будьонного його відправили назад на Ворошиловський кінний завод, де його слід загубився.

Залишити коментар