Супутник для відстеження рівня моря

В суботу, 21 листопада 2020 року, в 21:17 з бази ВПС Ванденберг (Каліфорнія) було здійснено запуск супутника спостереження Землі Sentinel-6A.

Космічний апарат був виведений на навколоземну орбіту висотою 1300 км за допомогою двоступеневої ракети Felcom-9 виробництва компанії Space-X. Sentinel-6A розроблений спільно з європейськими та американськими фахівцями і призначений для відстеження рівня моря, що постійно підвищується через глобальне потепління.

Космічний апарат масою близько 1200 кг, це разом з пальним, оснащений радіолокаційним висотоміром, що вимірює час, який потрібен радіоімпульсу, щоб досягти поверхні і повернутися назад. Запуск другого, ідентичного апарату, планується на 2025 рік. Вони кожні 10 днів будуть наносити на карту 95% вільного від льоду океану Землі.

Супутники, які відстежують світові океани з 1993 року, показують, що середній глобальний рівень моря підвищується в середньому більш ніж на 3 мм щорічно. Останнім часом цей показник збільшився до 5 мм в рік.

Міжурядові групи експертів зі зміни клімату прогнозують збільшення глобального рівня моря на 1,1 м до кінця століття. Китай, Бангладеш, Індія, В’єтнам, Індонезія, Таїланд можуть найбільше постраждати через затоплення частини своєї населеної території до 2100 року. Прискорення підйому рівня моря є тим самим наслідком зміни клімату, який протягом наступних трьох десятиліть вплине на велику кількість людей.