Категорії
Міста, країни, люди

Священна гора Кайлас, Тибет

Кайлас – 6666 метрів заввишки – одна з непідкорених вершин світу, має форму правильної чотиригранної піраміди зі сніговою шапкою та гранями, орієнтованими майже точно на чотири сторони світу. Висота цієї гори дорівнює відстані від Кайласа до монумента Стоунхендж – 6666 км і стільки ж до Північного полюса, а до Південного – 13 332 км (6666 * 2). До сьогодні вчені сперечаються, чи є Кайлас природного походження чи штучно створена піраміда. Назви-синоніми: Кайласа, Кайлаш або Kailasa Parvata.

Гора-піраміда Кайлас знаходиться в системі гір Гандісишань – Трансгімалаї, що на півдні нагір’я Тибету. Це найвища гора у своєму районі. Кожен схил Кайласа прийнято називати «обличчям». Південний схил по центру від підніжжя і до вершини прорізаний прямою ущелиною. Шаруваті тераси на її стінах утворюють величезні кам’яні сходи. Захід сонця супроводжується химерною грою тіней, що породжує гігантську свастику-сонцеворот на південній стороні гори. Цей найдавніший символ Духовної Сили можна побачити за десятки кілометрів. Схожа свастика є й на вершині гори. Її утворюють хребти Кайласа і русла 4-х річок: Інда – на півночі льодовикової шапки, Карналі (притока Гангу) – на півдні, Брахмапутра – на сході, Сатледж – на заході.

Ці чотири найбільші річки Азії, що беруть свій початок з вершини сповненої загадок і містицизму дивовижної гори, володіють потужними енергіями і, якщо людина робить обхід навколо Кайласа, входить в зіткнення з цією могутністю. Кайлас вважають потужним центром сили, що несе в собі енергію розчинення старого, тому саме сюди приїжджають паломники для здійснення кори – ритуального обходу навколо Кайласа.

Гора Кайлас оповита тисячами таємниць і легенд. Вершина до сьогодні ніким не підкорена. Розказують, що щось не пускає сходити на вершину, де за переказами живуть боги.

Багато було тих, хто всупереч усьому намагався піднятися туди. Але ніхто так і не зміг подолати невидиму стіну, яка, як запевняють мандрівники, виникає на їхньому шляху, заважаючи слідувати до священної вершини. Кайлас ніби відштовхує, дозволяючи лише тим, хто дуже вірить, здійснювати ритуальні кори. Практика кори наповнює енергією і життєвою силою, щоб допомагати людям.

Обхід навколо Кайласа – це ритуал віри, який, за словами віруючих, містить в собі величезну силу. Поговорюють, що той, хто проходить кору з вірою і почуттям єднання з богом, знаходить тут особливу божественну силу.

Велика кора навколо Кайласа займає 2-3 дні. Протягом усього шляху людина проходить крізь найсильніші енергетичні центри, де відчуваються божественні потоки. Кайлас подібний до храму. Всі камені на шляху володіють певним зарядом. Паломники вірять, що в каменях живуть напівбоги або вищі душі. За давніми переказами божественні істоти, які побували тут колись, перетворювалися на камені. І тепер ці камені насичені особливою божественною силою.

Перший день кори – це очікування, легкість, душевний підйом. На другий день паломники проходять найвищий і складний перевал – перевал Смерті. Кажуть, що в цей період можна пережити досвід смерті. Наприклад, людина може впасти і увійти в транс. Розповідають, що під час такого трансу деякі відчувають своє тіло на самій вершині Кайласа.

Перевал Дролма-ла символізує нове народження. Люди намагаються залишити в цьому місці щось особисте. Вважають, що так людина очищає свою карму. Це символ залишення минулого, якоїсь темної, негативної частини душі. Скинувши на цьому перевалі все зайве, йти далі стає легше і вільніше.

Навколо Кайласа можна йти або по зовнішньому колу (великий шлях), або по внутрішньому (мале коло). Внутрішнім колом дозволено пройти лише тим, хто 13 разів обійшов зовнішнє. Кажуть, якщо відразу відправиться туди, то висока божественна енергія перепинить людині шлях. На внутрішній корі є прекрасні озера, вода в них священна. На березі цих озер розташований монастир. Люди вірять, що просвітлені досі живуть там. І якщо комусь пощастить їх зустріти, він буде благословенний. Коли паломник проходить кору, він обертається до вищих сил і звертається до них з молитвою.

Кайлас – це символ вищого божества. І зовнішня подорож до Кайласа – це насправді внутрішня подорож до свого божества. На шляху мандрівника часто з’являються перешкоди, як фізичні, так і духовні. Кайлас перевіряє людину на міцність і вказує на слабкість. Подолання всіх труднощів в паломництві є способом очищення і змін.

Після паломництва, людина розуміє, що для щастя не потрібно багато. У нас є повітря, яким ми можемо дихати, є їжа, дах над головою, і цього зовнішнього матеріального достатньо для щастя, все інше треба шукати всередині. Люди приїжджають сюди і приносять в своєму серці молитву.

Озеро Манасаровар, також як і Кайлас, шанується як священне. Праворуч від нього – вершина Гурла-Мандхата. За переказами вона була королем в минулому житті. Тоді тут не було води і король почав молитися. Одного разу бог почув його молитви і створив зі свого розуму озеро. Це озеро і є священне озеро Манасаровар.

Ще одне озеро поруч з Кайласом, зване Ракшаси Тал вважається проклятим. Воно відділене від священного озера вузьким перешийком. Дивно, але при настільки близькому розташуванні ці дві водойми мають величезні відмінності. У священне озеро можна занурюватися, там водиться риба і воду з нього можна пити. Вода в цьому озері прісна і вважається цілющою. Озеро Ракшаси Тал, навпаки, солоне і занурюватися в нього не можна. А місця, де поряд розташовані джерело з мертвою і живою водою, з давніх-давен вважаються місцями сили.

Є у Кайласа й інше священне озеро – Ґаурікунд. За переказами воно було створено Шивою для своєї дружини Парваті. Вона багато допомагала людям, через що її тіло було сильно виснажене. Скупавшись у цьому озері, Парваті знайшла нове тіло, і з тих пір більше нікому не можна торкатися до його священних вод. Існує багато легенд про смерть людей, що доторкнулися до озера Ґаурікунд.

В околицях Кайласа є 4 печери. Одна з них, печера Міларепи, розташована на південному сході від Кайласа поруч зі священною стежкою. За переказами великий йог Міларепа поклав біля входу печери дві кам’яні брили, на яких встановив величезну гранітну плиту. Поговорюють, що цю плиту не зможуть зрушити з місця сотні і навіть тисячі людей. А Міларепа витесав її з граніту і уклав за допомогою своєї духовної сили. І саме в цьому місці він досяг свого просвітлення.

Також існує легенда про те, що Міларепа і боннський жрець Наро Бончунг боролися за владу над Кайласом. Під час першого протистояння надприродних сил на озері Манасаровар, Міларепа розтягнув своє тіло по поверхні озера, а Наро Бончунг встав на водну гладь зверху. Не задовольнившись результатами, вони продовжили боротьбу, побажав пройти навколо Кайласа. Міларепа рухався за годинниковою стрілкою, а Наро Бончунг – проти. Зустрівшись на вершині перевалу Долма-ла, вони продовжили магічну битву, але знову безрезультатно. Тоді Наро Бончунг запропонував в день повного місяця відразу після світанку піднятися на вершину Кайласа: хто підніметься першим, той і отримає перемогу. У призначений день Наро Бончунг верхом на своєму шаманському барабані полетів до вершини. Міларепа же спокійно відпочивав внизу. А як тільки перші промені сонця досягли піку Кайласа, Міларепа вхопився за один з променів і миттєво досяг вершини, отримавши владу над священною горою.

Кайлас або Кайлаш – дивовижна і загадкова гора Китаю. Тут всюди висять молитовні прапори. Це захисні символи. Люди вішають їх, щоб домогтися успіху в якихось благих починаннях. Ці прапори також називають «Кіньми вітру». Символом молитовних прапорів є кінь, що несе на спині коштовність. Вважається, що він виконує бажання, приносить благополуччя і процвітання. Прапорці роблять з п’яти основних кольорів, що символізують п’ять елементів людського тіла. На них наносяться мантри, які активізуються при контакті з вітром і розносять по всьому світу зашифровані послання.

Кайлас – це місце духовної сили, яка пробуджує віруючих, очищає їх розум. Люди прагнуть сюди для молитви, яку кожен несе в своєму серці. Вважається, що той, хто зробить паломництво навколо гори Кайлас, очиститься від усіх своїх гріхів і пізнає таємницю світобудови.

Священна гора Кайлас, Тибет
Священні озери Тибету, Кайлас
Священна гора Кайлас, Тибет
Священна гора Кайлас вночі
Священна гора Кайлас, Тибет
Священна гора Кайлас ввечері
Священна гора Кайлас, Тибет
Ритуали біля гори Кайлас
Священна гора Кайлас, Тибет
Прокляте озеро РакшасТал – тибетською це Лханаг Цо – озеро Демона.
Священна гора Кайлас, Тибет
Гора Кайлас знаходиться в однойменному гірському хребті в системі гір Гандісишань (Трансгімалаї).
Священна гора Кайлас, Тибет
Печера Міларепи
Священна гора Кайлас, Тибет
Перевал Дролма-ла
Священна гора Кайлас, Тибет
Манасаровар – «Озеро свідомості», за легендою, було народжене зі свідомості Брахми.
Священна гора Кайлас, Тибет
Озеро Манасаровар на фоні гори Кайлас
Священна гора Кайлас, Тибет
Озеро Гаурікунд, Тибет
Священна гора Кайлас, Тибет
Кайлас
Священна гора Кайлас, Тибет
Кайлас, Тибет
Священна гора Кайлас, Тибет
Кайлас, Парікрама
Священна гора Кайлас, Тибет
Кайлас, місце паломників
Священна гора Кайлас, Тибет
Кайлас в промінях сонця
Священна гора Кайлас, Тибет
Кайлас – священна гора
Священна гора Кайлас, Тибет
Кайлас
Священна гора Кайлас, Тибет
Напрямок до гори Кайлас
Священна гора Кайлас, Тибет
Дорога до священної гори Кайлас
Священна гора Кайлас, Тибет
Індуїсти вважають пік Кайласа відображенням міфічної гори Меру.
Священна гора Кайлас, Тибет
Гора, на яку ніхто не заходив
Священна гора Кайлас, Тибет
Гора Гурла Мандхата, Тибет
Священна гора Кайлас, Тибет
Внутрішнє коло гори Кайлас

Залишити відповідь