Святкові національні кондитерські вибори. Папошник

Дріжджове тісто в українській кулінарії вживається тільки для приготування хлібних виробів – паляниці, пампушок, калинника (білий хліб, де чверть борошна складають сухі ягоди, розтерті в порошок), папошника і знаменитих українських бубликів із заварного тіста.

Папошник – святковий національний кондитерський виріб, різновид паски. Папошник від звичайної паски відрізняється набагато більшим вмістом жирів (замість молока застосовують вершки) і яєць. Крім того, обов’язковим компонентом в рецептурі папошника є заварне тісто. Папошник треба готувати при температурі повітря в кухні вище 23 ° С.

Інгредієнти для приготування папошника українського:
– 3 склянки борошна пшеничного вищого ґатунку і трохи борошна на підсипку,
– 3 склянками вершків,
– 2,5 склянки теплого молока,
– 1 склянка розтопленого масла,
– 5 склянок цукру,
– 6 склянок збитих до густоти жовтків,
– 200 г дріжджів,
– щіпка солі,
– 1 чайну ложку кардамону.

Папошник український (приготування). Закип’ятити 3 склянки вершків і вилити їх в 3 склянки борошна. Швидко і ретельно замісити тісто, накрити його і залишити на хвилин десять.
В 2 склянках теплого молока розвести 200 г дріжджів.

В 0,5 склянки теплого молока додати щіпку солі і влити його в заварне тісто. Розтираючи тісто додати 1 склянку розтопленого масла, всипати 5 склянок цукрового піску, 6 склянок збитих до густоти жовтків і, нарешті, 200 г дріжджів, розведених в 2 склянках теплого молока.

Тісто безперервно розтирають до тих пір, поки не почнуть з’являтися бульбашки. Після цього тісто накрити і залишити підходити на 2-2,5 години.

Коли тісто підійде, додати в нього 1 чайну ложку кардамону і трохи борошна, щоб тісто залишалося рідкуватим і його можна було б вибивати.

Тісто розтирати і вибивати протягом 1 години. Потім досипати борошна і замісити тісто до нормальної густоти (тісто повинно відставати від рук). Папошник розподілити по формам до їх половини.

Коли папошник в формах підійде до 3/4, поставити в теплу духовку із середнім жаром на 1 годину 15 хвилин.

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Exit mobile version