Категорії
Міста, країни, люди

Свято Вознесіння

Вознесіння Господнє християни східного обряду святкують 2 червня 2022 року.

На 40-й день після Воскресіння святкують велике християнське свято Вознесіння, що встановлене на згадку про сходження Ісуса Христа на Небо. Відзначають його щорічно і завжди припадає воно на четвер.

Саме до цього дня завершилося земне служіння Христа. Зібравши апостолів на горі Елеон, Господь благословив їх і вознісся на небо.

Вознесіння Господнє входить до Двонадесятих свят. Богослужіння відбувається по Кольоровій Тріоді. Напередодні четверга, в середу ввечері, служать всеношну, на вечірні якої співаються стихири, присвячені Вознесінню. Тут же читають три паремії, в яких містяться старозавітні пророцтва про Вознесіння Ісуса Христа: (Іс. 2:2, 3 ); (Іс. 62: 10-12, 63: 1-3, 63: 7-9); (Зах. 14: 4, 8-11). Ранком читають Євангеліє від Марка (Мк. 16:9-20), а також Канони свята, Кондак (піснеспіви, в яких стисло викладені описи свята або найважливіші моменти діянь) та Ікос (церковні піснеспіви, що вихваляють і прославляють). На самій літургії співаються святкові антифони, читають Діяння 1:1—12 і Євангеліє від Луки (Лк. 24:36—53).

Важливим є у цей день звернутися до Господа з молитвою, покаятися, подякувати за все і попросити допомоги, здоров’я, благополуччя.

У Вознесіння Господнє православні зазвичай йдуть до церкви та навідують родичів, частуючи їх особливою випічкою. До столу подають пироги із зеленою цибулею, а також коржики «драбинки», на яких з тіста виліплюється кілька «перекладин», що символізують щаблі за кількістю небес апокаліпсису. Випічку освячують у церкві.

Залишити відповідь