Категорії

Categories: Різне

Сигнал з Проксима Центавра b

Науковці, що досліджують сигнал з системи Альфа Центавра, вловлений ще у 2019 році радіотелескопом Parkes, припускають його штучне походження з екзопланети земного типу Проксима Центавра b, про що повідомляє українська служба ВВС.

У 2019 році радіотелескоп обсерваторії Parkes у Новому Південному Вельсі (Австралія) вловив унікальний за частотою сигнал, звіт про результати дослідження якого за інформацією Guardian невдовзі опублікують.

За однією з версій, сигнал радіохвилі надійшов з екзопланети Проксима Центавра b, що розташована у системі Альфа Центавра. Нововідкрита планета Проксима b, яку розглядають як суперземлю, орієнтовно у 1,27 масивніше за нашу Землю і розташована від нас на відстані в 4,2 світлових роки. Вчені припускають на ній наявність рідкої води та твердої поверхні.

На сьогодні вже існує проект Breakthrough Starshot: як на кораблі зі швидкістю 20% від швидкості світла за 20 років подолати відстань до Проксими Центавра b і ще близько 5 років, щоб повідомити Землю про успішне прибуття.

Breakthrough Starshot – науково-інженерний проект по розробці концепції флоту міжзоряних космічних зондів, які використовують світлове вітрило під назвою StarChip, що рухатиметься за лазерним променем. При цьому метою проекту є не конкретно зоряна подорож, а саме доказ її можливості. Керівником проекту є Піт Уорден. Також до складу команди наукових консультантів на чолі з Аві Льобом входять 25 провідних вчених і фахівців, серед яких британський королівський астроном Мартін Ріс, Нобелівський лауреат астрофізик Сол Перлмуттер з Каліфорнійського університету в Берклі, Енн Друян, виконавчий продюсер документального серіалу «Космос: простір і час» і вдова Карла Сагана, а також математик Фрімен Дайсон з Інституту перспективних досліджень.

Основні концептуальні засади, що дозволяють здійснити міжзоряну подорож, були описані в статті Roadmap to Interstellar Flight доктора Філіпа Любина з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі. Але сама ідея спрямування і розгону космічного апарату надпотужним лазерним випромінюванням була висловлена ​​ще в 1970-ті роки фізиком і фантастом Робертом Форвардом. Згодом доповнювалася різними варіаціями, зокрема, фахівцем NASA і письменником Джофрі Лендісом, учасником цьогорічного проекту.

Проект Breakthrough Listen, який присвячений спостереженню та аналізу ознак життя у Всесвіті, також працює над дослідженням сигналу. Цей фонд з бюджетом у $100 млн на момент запуску у 2015 році підтримував Стівен Гокінг.

«Цей одноразовий сигнал, що ніколи більше не повторювався, мав частоту, яку не випромінюють наземні пристрої, такі як супутники і кораблі», – пояснила BBC Mundo Мар Гомес, докторка фізичних наук з Університету Комплутенсе в Мадриді.

«Той факт, що може існувати ще якась форма розумного життя і її можна знайти, дозволить нам більше дізнатися і про своє власне походження», – підсумувала дослідниця. Водночас, пані Гомес зазначає, що наразі наукова спільнота ще не поширює інформацію щодо своїх досліджень сигналу, який міг надійти з Проксима Центавра b. Але в Guardian вже заявили, що невдовзі розкажуть світу, що ж за сигнал вловили в Австралії.

Recent Posts

Закуски з оселедця (п’ять рецептів)

Рольмопси, Оселедці у пряному маринаді, Матіяси – молоді голландські оселедці, Оселедець у медовій підливі, Пструг маринований.Читати далі Закуски з оселедця…

2 дні ago

Вміє відростити собі голову

Гідрактинія (Hydractinia) - тварина, що здатна заново відростити собі голову. Як вона це робить? Чи може мешканець морських глибин, який…

4 дні ago

Коли прищеплюється тіньова економіка

Тіньова економіка прищеплюється ще в дитинстві, коли вчителька каже: «Один пишемо, два - в умі!»Читати далі Коли прищеплюється тіньова економіка

4 дні ago

Картопляний торт з начинкою

Рецепт смачного овочевого торта з начинкою з плавленого сиру, варених яєць і подрібненої зелені, для соковитості коржі торта вкривають тонким…

4 дні ago

Хропунам необхідно відмовитися від вечері

Що можуть зробити хропуни для того, щоб дати своїм близьким можливість спокійно спати? Схуднути, – вважають німецькі вчені.Читати далі Хропунам…

5 днів ago

Припухлість суглобів зніме… кизил

Якщо турбує біль у суглобах та з'явилася припухлість, приготуйте лікувальний настій кизилу.Читати далі Припухлість суглобів зніме… кизил

5 днів ago