Категорії
Різне

Синтетична деревина

Звичайно ж, дерево є гарним будівельним матеріалом. Проте висока пожежонебезпечність і через масову вирубку лісів, що негативно впливає на навколишнє середовище, використання цієї сировини є обмеженим. Можливо тому група вчених з Китаю створили штучну деревину, яка не горить.

Зовні і на мікроскопічному рівні синтетична деревина з Китаю нагадує справжнє дерево. Новий будматеріал міцний, має здатність утримувати тепло і на додаток до цього стійкий до високих температур і кислот.

Як повідомляє видання Science Advances (науковий журнал Американської асоціації сприяння розвитку науки), розробкою займається група співробітників Хефейської національної лабораторії фізичних наук.

Синтетична деревина
Схема виготовлення штучної деревини на основі полімерів
Синтетична деревина
Структура штучної деревини

Основний компонент – синтетичний полімер, що кристалізується на полімерній матриці, з іншими складовими утворює зчеплення на зразок структури дерева.

Науковцями були використані резольні і меламіноформальдегідні смоли, а також суміш ароматичних речовин, з яких майже на третину складається деревина листяних і хвойних порід.

Для створення синтетичної деревини вищезазначені смоли помістили в водний розчин, хітозан і оцтову кислоту. Після чого в мідній ємності з рідким азотом з полімерної речовини формувалася матриця з довгастими каналами. Потім новий будматеріал пройшов через вакуумне сушіння і вже при температурі 200 °C набув твердого стану.

Отриманий таким чином будматеріал стійкий до впливу вогню, їдких кислот, витримує стиснення 45 Мпа. Вода не руйнує структуру нового матеріалу, а лише трохи знижує механічні властивості. Також за допомогою додаткових компонентів можна змінювати колір та регулювати інші властивості будівельного матеріалу.

Залишити відповідь