Таблетки з дистанційним управлінням

В недалекому майбутньому підхід до лікування найрізноманітніших захворювань може кардинально змінитися завдяки появі «електронних таблеток». Одну з таких електротаблеток нещодавно розробили дослідники з Массачусетського Технологічного Інституту (MIT). Науковці вважають, що якщо проковтнути виготовлений ними невеликий гаджет, він зможе забезпечить ліками на тривалий термін і навіть проведе діагностику вашого стану здоров’я. Більш того, такою електронною таблеткою без проблем можна керувати віддалено.

За словами розробників, пристрій може використовуватися для забезпечення пацієнтів лікарськими препаратами при різних захворюваннях, що вимагають тривалого лікування. При цьому капсула-гаджет може також виявити будь-які порушення стану здоров’я і вивільнити ліки, необхідні для лікування потрібного захворювання (наприклад, антигістамінні при алергійних проявах).

Пігулка зроблено за допомогою методу пошарового 3D-друку і це дозволяє їй «розкриватися» в шлунку після проковтування, а також, в міру стоншування шарів, виводитися з організму через 36 днів після початку використання. Внутрішні відсіки можна наповнити будь-якими препаратами в залежності від ситуації, а сенсори за допомогою Bluetooth передадуть дані на смартфон, планшет або інший призначений для користувача пристрій зі спеціальним додатком. Звідти можна дистанційно керувати діями таблетки.

«Наша система може забезпечити замкнутий цикл моніторингу та лікування, при якому сигнал може викликати доставку препарату або точну настройку його дози», – заявив один із авторів дослідження професор Джованні Траверсе в інтерв’ю виданню Advanced Materials Technologies.
Подумали автори новинки і про кібербезпеку пристрою. «Самоізоляція бездротового сигналу може захистити пристрій від небажаних підключень, забезпечуючи фізичну ізоляцію для додаткової безпеки та захисту конфіденційності».

Електронна таблетка поки що не пройшла випробувань на людях. Перша серія тестів була проведена на спеціальному макеті, що копіює верхні відділи шлунково-кишкового тракту. Але вчені стверджують, що повноцінні досліди можна завершити протягом найближчих двох років.

Залишити відповідь